|
کدخبر: 323260

ارز دیجیتال/ رمزارز/ صرافی

هشدار درباره کلاهبرداران در بازار رمزارزها / سراغ این افراد نروید

برای یادگیری سودآوری در بازار رمزارزها، بهتر است به افرادی که تحلیل احساسات بازار و تحلیل بنیادی را می‌دانند رجوع کنید. حداقل این است که از آنها یاد بگیرید، زیرا این افراد در بلندمدت عملکرد موفق‌تری دارند. اما نیازی نیست که به صورت کامل از افرادی که تحلیل تکنیکال را می‌دانند دوری کنید. همچنان می‌توانید از تحلیل تکنیکال نیز بهره‌برداری کنید، اما بهتر است توجه اصلی خود را به تحلیل احساسات بازار و تحلیل بنیادی اختصاص دهید.

اقتصاد هشدار درباره کلاهبرداران در بازار رمزارزها / سراغ این افراد نروید

یک کارشناس بازارهای مالی با تأکید بر اینکه برای نگهداری رمزارزها، توصیه نمی‌کند از هیچ یک از صرافی‌ها، چه داخلی و چه خارجی، استفاده کنید، می‌گوید: "اصلاً توصیه نمی‌کنم رمزارزها را در صرافی‌ها نگهداری کنید. برای نگهداری رمزارزها، قطعاً کیف‌پول‌های دیجیتال و سخت‌افزاری را پیشنهاد می‌کنم." همچنین، برای معامله کردن در بازارهای قرارداد ما به التفاوت یا CFD، او توصیه می‌کند بیشتر معاملات را از طریق بروکرها (Broker) انجام دهید.

محمد غفاری  با اشاره به دوره های متعددی که از سوی برخی افراد یا موسسات با عنوان آموزش فعالیت در بازار رمز ارزها برگزار می شود، درخصوص مواردی که مردم باید نسبت به این دوره ها مدنظر داشته باشند تا گرفتار سوء استفاده گرها نشوند،تصریح کرد:مردم باید توجه داشته باشند که معمولا وعده هایی که برای این دوره ها داده می شود، از سوی افرادی است که به دنبال سوء استفاده هستند. با روش های شبه علم و تکنیکال می خواهند افراد را به سودی برسانند که هنوز خود به آن نرسیده اند! در واقع ملاک تشخیص این است که آنها نشان دهند خودشان سرمایه گذاری موفقی در بازار رمز ارز و ارز داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه روان شناسی افرادی افرادی که می خواهند در این دوره ها شرکت کنند هم بسیار مهم است، افزود: بعد از دو سال تحقیق، به این نتیجه رسیدم که حدود 20درصد از مردم این پتانسیل را دارند که در این بازارها با نوسان گیری موفق شوند. 80درصد بقیه، حتی اگر آموزش درست هم بگیرند، پتانسیل لازم برای اینکه بتوانند با نوسان گیری سود کنند، ندارند.

این کارشناس بازارهای مالی ادامه داد: آنها که دنبال یادگیری چگونگی سودآوری در بازار رمزارزها هستند، سراغ افرادی که تحلیل تکنیکال می کنند نروند. حداقل این است که سراغ افرادی که تحلیل احساسات بازار و تحلیل بنیادی می دانند، بروند و سودآوری را از آنها یاد بگیرند. این افراد در بلندمدت موفق تر عمل می کنند.

غفاری درباره میزان اعتمادی که مردم می توانند به صرافی های داخلی و خارجی داشته باشند و نکاتی که باید در این رابطه در بازار رمز ارزها مورد توجه قرار دهند، خاطرنشان کرد: اصلا توصیه نمی کنم رمز ارزها در صرافی ها نگهداری شوند، برای نگهداری رمز ارزها، قطعا کیف پول های دیجیتال و سخت افزاری را پیشنهاد می کنم. برای معامله کردن در بازارهای قرارداد ما به التفاوت یا «سی اف دی» (CFD) ، بیشتر معامله در بروکرها (Broker) را توصیه می کنم.

وی گفت: در این شرایط در واقع، کسانی که می خواهند نوسان گیری کنند، اگر در بروکرها این اقدام را انجام دهند، احتمال بردشان خیلی بیشتر می شود. آنها که می خواهند رمز ارزها را نگهداری کنند، کیف پولهای سخت افزاری برای آنها بهترین راه حل است. من هیچ کدام از صرافی ها، چه داخلی و چه خارجی را توصیه نمی کنم.

همگام با بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی ایران به دلیل محدودیت‌ها شامل محدودیت‌های در دسترسی به اکسچنج‌های معتبر جهانی است. اما نخبگان داخلی تصمیم گرفته‌اند تا با ایجاد پلتفرم‌های داخلی، این محدودیت‌ها را برطرف کنند و نیازهای کاربران را برآورده سازند. در این مقاله، به معرفی یکی از این پلتفرم‌های داخلی، یعنی صرافی ارز دیجیتال والکس، که ارائه دهنده امکانات مختلف معاملاتی روز دنیا است می‌پردازیم.

مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال والکس

صرافی ارز دیجیتال والکس به دلیل امکانات متعدد و امنیت بالایی که دارد، همواره همگام با صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال دنیا بوده است. همین موضوع باعث شده که صرافی ارز دیجیتال Wallex جایگزین مناسبی برای پلتفرم Binance و سایر صرافی‌ها باشد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی والکس خواهیم پرداخت.

شخصی‌سازی با ابزارهای پیشرفته

صرافی والکس با طراحی رابط کاربری ساده و زیبا، به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی معاملات خود را مدیریت کنند. همچنین این پلتفرم، ابزارهای تحلیلی مختلفی را برای کاربران فراهم می‌کند که با استفاده از آن‌ها می‌توانند نمودارهای نمادهای مورد نظر خود را تحلیل کرده و استراتژی‌های خود را بهبود بخشند. همچنین امکان تنظیم حد سود و زیان و دسترسی به گزارشات دوره‌ای نیز در دسترس کاربران است.

گردش مالی بالا در صرافی والکس

صرافی والکس با بیش از یک میلیون کاربر فعال و گردش مالی روزانه صد میلیارد تومان، برای کاربران فرصتی مناسب برای انجام معاملات فراهم می‌کند. این میزان گردش مالی بالا، امکان خرید و فروش با آسایش بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند و از دغدغه نقدشوندگی جلوگیری می‌کند.

ولت اختصاصی

یکی از ویژگی‌های امنیتی صرافی والکس، داشتن کیف پول سخت‌افزاری است. این ولت اختصاصی، امنیت دارایی‌های کاربران را تضمین می‌کند و از آسیب‌پذیری نسبت به حمله‌های هکرها جلوگیری می‌کند.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها