|
کدخبر: 322794

معلمان بازنشسته / آموزش و پرورش / حقوق معلمان

خبر داغ برای این معلمان / خوش به حال بازنشستگان شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش خبری مهمی را در خصوص معلمان بازنشسته اعلام کرد.

اقتصاد خبر داغ برای این معلمان / خوش به حال بازنشستگان شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس مصوبه سران سه قوه ضوابط به کارگیری بازنشستگان توسط شورای عالی آموزش و پرورش تعیین شده است؛ اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش مجاز است در سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۳ از بازنشستگان برای تامین معلم استفاده کند، اما اجرای این مصوبه بستگی به تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش دارد.

امانی عنوان کرد: شورای عالی آموزش و پرورش در جلسه یک هزار و سی و چهارم ( ۷ اسفند ۱۴۰۲ با دستور بررسی و تصویب دستورالعمل به کارگیری معلمان بازنشسته در کلاس‌های درس ـ مصوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ـ) این ضوابط را به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد؛ این بحث فقط برای امسال بوده و برای سال آینده چنین مجوزی صادر نشده است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شورای عالی آموزش و پرورش صرفا بر ضوابط به کارگیری معلمان ورود می شود عنوان کرد: در برنامه ریزی نیروی انسانی که چه تعداد بازنشسته به کار گرفته شود و براساس کدام مجوزها باشد، امری از جنس مدیریتی اجرایی سیستم است که نهادهای مربوط به آن تصمیصم گیری را انجام می دهند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور به وزارت آموزش و پرورش اجازه دادند تا در صورت نیاز، نسبت به بکارگیری معلمان بازنشسته و افراد دارای سابقه خرید خدمتی و حق‌التدریسی در وزارت آموزش و پرورش و آموزش‌یاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی، به صورت حق التدریسی اقدام کند.

نمایندگان در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۱۴۰۳ در بخش هزینه‌ای، با تصویب بند خ تبصره ۱۵ این لایحه به شرح زیر موافقت کردند:

وزارت آموزش و پرورش در صورت نیاز، مجاز است نسبت به بکارگیری معلمان بازنشسته (تا ۲۴ ساعت در هفته) و افراد دارای سابقه خرید خدمتی و حق‌التدریسی در وزارت آموزش و پرورش و آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی، به صورت حق التدریسی اقدام کند.

محمد-باقر-قالیباف

خبر خوش قالیباف برای معلمان بازنشسته

رئیس مجلس شورای اسلامی چندی پیش در پاسخ به اخطار نماینده‌ای درباره عدم انعقاد قرارداد معلمان بازنشسته و نیروهای خرید خدمات آموزش بکار گیری شده در مدارس کشور، گفت: حتماً این موضوع را شخصاً از وزیر محترم و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهم کرد.

محمد وحیدی نماینده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی تاکید کرد: در شروع سال تحصیلی جاری پیرو تذکری که در مجلس داده شد، ریاست مجلس دستور داد که برای پوشش کلاس‌های خالی کشور در سطح مدارس، نیروهای خرید خدمات آموزش به‌کارگیری شوند و بخشی از نیروهای بازنشسته نیز در این زمینه فراخوانده شدند.

وی افزود: بعد از ۴ ماه، هنوز با این نیروها که ۲۳ هزار کلاس درس را تحت پوشش قرار دادند، قراردادی منعقد نشده است؛ این چه نگاهی است که در آموزش و پرورش وجود دارد؟ با وجود اینکه ریاست مجلس با ریاست جمهوری صحبت کرد و در جلسه دولت نیز موضوع مطرح شد و دستور معاون اول رئیس جمهوری روی نامه‌ای که به سازمان اداری استخدامی رفته قید شده است، هنوز نیروهای خرید خدمات آموزشی در کشور بلاتکلیف هستند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس اظهار کرد: آقایان در جلسه‌ی غیر علنی تعهد دادند که هم پاداش بازنشستگان را بدهند و هم نیروهای غیر رسمی آموزش و پرورش را تعیین تکلیف کنند اما نه تنها در این مدت این اتفاق نیفتاده بلکه الان هم باز مشاهده می‌کنیم که قرارداد با نیروهای خرید خدمات بسته نمی‌شود. از ریاست مجلس می‌خواهم که این موضوع را هم در قالب تذکر به دولت و وزارت آموزش و پرورش تعیین تکلیف کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده بجنورد گفت: در جلسه غیر علنی صحن در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه هم وزیر محترم و و هم رئیس محترم سازمان برنامه حضور داشتند و این موضوع مورد بحث قرار گرفت. الان که دوستان بازنشستگان قبول کردند و مجدداً مشغول بکار شدند و ۲۳ هزار کلاس به هر حال نظم و نسق گرفته است ان‌شاءالله دقت کنند که حقوق آنها به موقع داده شود و تاخیری در این زمینه ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: حتماً این موضوع را شخصاً از وزیر محترم و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهم کرد.

منبع: ايسنا
 • بابک ارسالی در

  خجالت بکشید این خبر خوشحالی نیست این ثابت کردن بی عرضگی مسئولان است

 • بازنشسته ارسالی در

  بجای این مصوبات ضدجوانی جمعیت از جوانان مشتاق ومنعهد به شغل معلمی استفاده کنید

 • مجید ارسالی در

  سلام این چه تیتر خبر مزخرفی هست خوش به حال فرهنگیان.خاک تو سر نظامی که معلمش با رتبه بندی حقوقش معادل یک کارگره و بعدش فرهنگیان.بازنشسته رو میارن سر کار اون چندرغاز رو بعد از ماه ها می دن خاک تو سرشون با عدالتشون

 • ناشناس ارسالی در

  اگر راست میگن شش ماه حق التدریس معلمان ر ا بدهند که شب عید همه نیاز دارند

 • ناشناس ارسالی در

  بازنشسته توان کاررانداردبخاطرچندرغازمجبورمیشه اگردولت نظام هماهنگ رااجراکندبرای بازنشسته بهتراست

 • ناشناس ارسالی در

  بخاطر ۵ تومنی که ۶ ماه گذشته ریالی پرداخ ت نشده جای بسیار تامل هست که بازنشسته ای ی تمام هفته خود را زندانی کلاس های ۶۰ون فره که هرساعت آن ۱۰۰۰ساعت فرسودگی هست بگ ذراند

 • بازنشسته ارسالی در

  این خبر کجاش خوشه؟ ۳۰ تا ۳۵ سال کار تدریس معلم را فرسوده کرده جانی برای کار کردن در کلاس نداره در هر مدرسه چند معاون دور هم بیکار می نشینند از همان نیرو ها استفاده کنید عمرا من به کلاس بر گردم لطفا پاداش من را پرداخت کنید

 • عباس ارسالی در

  وای چه جالب تمام ارگانها تصمیماتشان بدون اعلام اجرایی می شود فقط آموزش و پرورش است که همیشه طبل باد است فقط صدا دارد ولی تو خالی است بقول معروف داخلش خودمون کشته و بیرو نش مردم را معلمی که بازنشسته شده دیگر نباید کار کند کجای این خبر خوش است بازنشسته فرهنگی اگر مجبور نبود کار نمی کرد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها