|
کدخبر: 322662

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

صنعت خودرو زیر و رو می شود / منتظر شگفتی بزرگ در بازار خودرو باشید

در چین، وسایل نقلیه الکتریکی با داشتن یخچال‌های داخلی و حتی سیستم‌های کارائوکه داخل خودرو تأیید شده‌اند.

اقتصاد صنعت خودرو زیر و رو می شود / منتظر شگفتی بزرگ در بازار خودرو باشید

صنعت خودرو به یکی از بزرگترین صنایع جهان تبدیل شده است. در این صنعت، تولید و توسعه خودروهای بنزینی به یکی از بخش‌های اساسی تبدیل شده است. همچنین، با پیشرفت فناوری و افزایش آگاهی‌های محیطی، تولید خودروهای الکتریکی نیز در حال گسترش است.

 خودروهای الکتریکی به عنوان جایگزین پاکیزه‌تر و کارآمدتر برای خودروهای سوختی معرفی شده‌اند و شرکت‌های بزرگ خودروسازی به تولید خودروهای الکتریکی سرعت داده‌اند. این گسترش نه تنها منجر به کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود بلکه به ایجاد فرصت‌های جدید در صنعت حمل و نقل و اشتغالزایی نیز منجر می‌شود.

تولیدکنندگان برتر خودروهای برقی با کاهش تقاضا در داخل کشور مواجه هستند زیرا مصرف‌کنندگان هزینه‌های خود را محدود می‌کنند، درست در شرایطی که تنش‌های ژئوپلیتیکی با اقتصادهای بزرگ غربی چشم انداز صادرات را مختل می‌کند. در همین حال، برای بازیگران کوچک‌تر، توانایی تفکر خلاقانه هسته اصلی بقای آن‌هاست.

ارائه‌های فناوری پیشرفته همچنین خطری را برای تولیدکنندگان غربی نشان می‌دهد که در صورت عقب ماندن بیشتر از سهم بازار در بزرگترین بازار خودروی جهان، عقب‌تر می‌مانند. فروشنده خودروهای اکسپنگ در نمایشگاهی در مرکز شانگهای اظهار کرد در حالی که خودروسازان قدیمی هنوز فقط بر روی قابلیت رانندگی یک خودرو تمرکز می‌کنند، شرکت‌های چینی از این موضوع راضی نیستند و در حال گسترش امکانات راحتی و تفریحی هستند و این بخشی از دلیلی است که مشتریان این روزها عاشق خودروهای الکترونیکی هستند.

امکانات خودروهای برقی جدید در چین

در اینجا به برخی از این موارد که در چین ارائه شده است، توجه می‌کنیم. با یک کلیک روی نمایشگر داخل خودرو در اکسپنگ G۹، شاسی بلند با قیمت ۳۶ هزار و ۷۰۰ دلار صاحب تختی دو نفره خواهد شد. این خودرو برای افرادی که در مان ساعات کاری نیاز به مکانی راحت برای استراحت دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

این ویژگی برای برخی از خانواده‌ها در تعطیلات نیز مفید است. انتظارهای طولانی در ایستگاه‌های شارژ و ترافیکی که ساعت‌ها زمان می‌برد و همچنین اوضاع نامناسب آب‌وهوایی، بسیاری از افراد ممکن است به مکانی امن برای خواب نیاز داشته باشند.

سری L خودرو لی آتو یکی از محبوب‌ترین شاسی‌بلندها در چین است که فضای داخلی جادار، قابلیت‌های برد وسیع و ماساژورهای داخلی را در صندلی‌های خود ارائه می‌دهد. همچنین یک سایبان خورشیدی دارد که به سقف وصل می‌شود که به گفته خودروساز می‌توان آن را در عرض چند دقیقه جمع کرد، یا پایین آورد و کنار گذاشت.

شرکت بی‌وای‌دی، بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان، به دنبال آن است که یانگ وانگ U۸ با قیمت ۱۵۳ هزار دلار را برای طرفداران فناوری جذاب‌تر کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازی در ماشین یک پیشنهاد گسترده است. شرکت تسلا در سال ۲۰۲۲ پلتفرم بازی ویدیویی Steam را به سیستم خود اضافه کرد. بی‌وای‌دی یک قدم جلوتر رفته است و به رانندگان این امکان را می‌دهد که از آن به همراه پدال‌های خودرو برای اجرای بازی‌های ویدئویی روی صفحه نمایش داخل خودرو استفاده کنند.

در حالی که این فناوری محبوبیت خود را نشان داده است، نگرانی‌هایی نیز در مورد حواس پرتی اعلام می‌شود. سازندگان چینی خودروهای برقی محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند، از جمله اجازه می‌دهند بازی‌ها فقط در زمانی که خودرو ساکن است و موتور خاموش است، اجرا شود.

منبع: ایسنا
 • بهروز ارسالی در

  هم زیرش را دیدیم هم روش

 • ناشناس ارسالی در

  منتظر گرانی های کمرشکن تر باشید. بهتر از این نمیشه

 • یاحسین ارسالی در

  هرساله این حرفارومیشنویم

 • ناشناس ارسالی در

  آقا شما برو همون پیکان رو تولید کن با قی متی که با جیب ملت همخوانی داشته باشه نیا ز نیست از این صحبت ها بکنی

 • حسن ارسالی در

  دلم بحال خودم و ملت می‌سوزد که حسرت ماشین چینی را میخوریم و پول ریال بی ارزش ما توان رقابت با آن هم ندارد همش حرف از میلیارد به بالا است که من در میلیونش ماندم

 • ناشناس ارسالی در

  تو رو خدا..
  ذوق مرگمون نکنین ...< br /> آخه ما و این همه خوشبختی؟؟!!!
  اونوقت کره جنوبی و ژاپن و فرانسه و آ لمان ورشکسته میشن ها!!!
  همانطور ک ه حالا هم از پیشرفت‌های ما انگشت به دهان مونده تند!!!

 • مسعودمحمدآبادی ارسالی در

  بشینین چه حرفا میزنین بخدا، آدم خوشش میا د.. با شما معامله کنه.. وولا بخدا خخخخ

 • ارش ارسالی در

  فک کردم میر سلیم سر عقل. اومده...پوف

 • حسین ارسالی در

  بزک نمیر بهار میاد و ........

 • ناشناس ارسالی در

  ماشین پرنده هم بیاد مافیا اجازه نمی دهد ما از پراید پیاده بشیم

 • مسعود گلرویان ارسالی در

  چقدر ناله میکنید . کار این ملت شده ناله

 • علی ارسالی در

  والله من می ترسم به دوران گاری سواری و ا سب و قاطر برگردیم شما حرف از ماشین پرنده و الکتریکی میزنید ..مسئولین اونا وجدا ن دارند ولی مال ما به دنبال چاپیدن هستند مثل میر سلیم که هم در شرکت سایپا و غیره سهام دار هست و هم عضو شورای وارد کنندگا ن ..

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها