|
کدخبر: 322522

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت اتریوم

تایید ETF اتریوم در هاله ای از ابهام / سرنوشت جانشین پادشاه چه می شود؟

طبق گزارش النور ترت (Eleanor Terret)، روزنامه‌نگار فاکس بیزینس، جلسات اخیر بررسی صندوق‌های ETF اسپات اتریوم عمدتاً یک طرفه بوده و صادرکنندگان و متولیان، نمایندگان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را برای تسریع روند تحت فشار قرار داده‌اند.

اقتصاد تایید ETF اتریوم در هاله ای از ابهام / سرنوشت جانشین پادشاه چه می شود؟

هفته گذشته، اتریوم تلاش کرد تا از سطح ۴۰۰۰ دلار فراتر رود، اما در این مرحله با فشار فروش مواجه شد و تا حدی کاهش یافت. در زمان نگارش این خبر، قیمت اتریوم (ETH) همچنان در حال نوسان در محدوده سطح ۴ هزار دلاری است.

در حال حاضر، همه نگاه‌ها به به‌روزرسانی دنکن (Dencun) اتریوم دوخته شده که قرار است طی هفته جاری در شبکه اصلی اجرا شود. از طرفی، به نظر می‌رسد که خوش‌بینی در مورد تأیید صندوق‌های ETF اسپات اتریوم، با گذشت زمان رو به کاهش است.

طبق گزارش النور ترت (Eleanor Terret)، روزنامه‌نگار فاکس بیزینس، جلسات اخیر بررسی صندوق‌های ETF اسپات اتریوم عمدتاً یک طرفه بوده و صادرکنندگان و متولیان، نمایندگان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را برای تسریع روند تحت فشار قرار داده‌اند.

با این حال، به نظر می‌رسد که نمایندگان SEC، مانند جلسات بررسی صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین، پاسخگو نبوده‌اند. ترت اضافه کرد که گری گنسلر، رئیس SEC، فکر می‌کند که با تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین، خواسته‌های حوزه کریپتو را برآورده کرده است.

علاوه بر این، سیاستمداران برجسته ضد کریپتو مانند سناتور الیزابت وارن از تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین ناراضی هستند و با تایید ETF اسپات اتریوم مخالفت می‌کنند.

اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ نیز خاطرنشان کرد که نمایندگان SEC ایالات متحده هیچ بازخوردی به متقاضیان صندوق‌های ETF اتریوم ارائه نکرده‌اند. از طرفی، همبستگی بین معاملات اسپات و آتی اتریوم، به اندازه بیت‌ کوین قوی نیست که این موضوع نیز به نوبه خود احتمال تأیید این محصول را کاهش می‌دهد.

با وجود همه این موارد، تحلیلگران نسبت به ادامه روند صعودی اتریوم خوش‌بین هستند. آن‌ها معتقدند که قیمت این ارز دیجیتال با رشدی ۲۵ درصدی می‌تواند به ۵ هزار دلار برسد. با این حال، باید دید که شرایط پس از به‌روز‌رسانی دنکن چگونه پیش خواهد رفت.

شبکه اتریوم چیست؟

قبل از اینکه به سراغ تعریف «اتریوم چیست؟» برویم، ابتدا باید نقش واسطه‌ها را متوجه شویم.

امروزه واسطه‌ها همه جا هستند. در پشت صحنه، آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا انواع فعالیت‌های دیجیتالی را انجام دهیم. برای مثال جی میل به ما کمک می‌کند تا ایمیل ارسال کنیم. این بدان معناست که داده‌های شخصی و اطلاعات مالی ما تا حد زیادی در رایانه‌های دیگران – در سرویس‌های ابری و سرورهای متعلق به شرکت‌هایی مانند گوگل – ذخیره می‌شوند. حتی این مقاله بیت پین نیز بر روی سروری که کنترل آن در اختیار شخص ثالثی است، ذخیره می‌شود. بنا به ادعای طرفداران تمرکززدایی، این ساختار می‌تواند مشکل‌ساز باشد؛ چرا که کاربران کنترل مستقیم کمتری بر روی اطلاعات و داده‌های خود دارند و فرصت‌هایی برای اعمال سانسور ایجاد می‌شود.

ایده اتریوم این است که نحوه کار اپلیکیشن‌ها را در اینترنت امروزی تغییر دهد و با جایگزین کردن واسطه‌ها با قرارداد هوشمند (Smart Contract) که قوانین را به طور خودکار اجرا می‌کنند، کنترل بیشتری به کاربران بدهد و نقش واسطه‌ها را از بین ببرد.

بسیاری اتریوم را «نسل بعدی اینترنت» می‌دانند؛ چرا که توسط وب ۳ (WEB۳) پشتیبانی می‌شود. از طرفی، وب ۳ از برنامه های غیرمتمرکز (DApps)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و صرافی های غیرمتمرکز (DEXs) پشتیبانی می‌کند. به طور خلاصه، اتریوم قصد دارد با دادن آزادی بیشتر به کاربران، نحوه عملکرد برنامه‌های مبتنی بر اینترنت را متحول کند. رویکرد غیرمتمرکز اتریوم به این پلتفرم اجازه می‌دهد تا واسطه‌ها را به نفع قراردادهای هوشمند کنار بگذارد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها