|
کدخبر: 321178

قیمت مرغ/ بازار مرغ/ گوشت مرغ

قیمت جدید مرغ اعلام شد / ریسک بزرگ در چند قدمی مرغداران

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی، تولید گوشت مرغ در حال حاضر به بیش از ۲۶۰ هزار تن افزایش یافته است، با توجه به حجم بالای جوجه ریزی‌ها.

اقتصاد قیمت جدید مرغ اعلام شد / ریسک بزرگ در چند قدمی مرغداران

با توجه به اظهارات علی ابراهیمی، در آمارهای بهمن ماه بیش از ۱۵۲ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود که در اسفندماه نیز به همین تعداد برسد. بنابراین، بر اساس این اظهارات، مشکلی در تأمین مرغ گرم وجود ندارد.

به گفته او، با توجه به حجم جوجه ریزی دی ماه و بهمن ماه بیش از ۲۶۰ هزارتن گوشت مرغ تولید شده و روزانه رقمی حدود ۹ هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می‌شود، درحالی‌که حداکثر نیاز منطقی روزانه بازار ۷ هزار و ۵۰۰ تن است.

ابراهیمی با بیان اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم، افزود: در شرایط کنونی واردات و عرضه مرغ منجمد به بازار ضربه می‌زند و در صورتی هم که مرغ‌های منجمد وارد شود، ضرورتی بر توزیع نیست؛ چراکه این امر منجر به زیان مرغداران و خروج آن از چرخه تولید می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با  بیان اینکه قیمت مرغ روند نزولی به خود گرفته است، گفت: نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده ۵۳ تا ۵۸ هزار تومان بوده، درحالی‌که قیمت تمام شده ۶۴ هزار تومان است.

او گفت: با توجه به حجم تولید مازاد بر مصرف انتظار می‌رود که پشتیبانی امور دام، روزانه حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار تن مرغ از سطح بازار به منظور ذخایر استراتژیک ذخیره سازی کند، اما متاسفانه تاکنون این حرکت به کندی انجام شده که انتظار می‌رود سرعت عمل بیشتری را به خرج دهند‌.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  هیچ وقت
  هیچ سایتی
  قیمت را نمی نویسد .
  الکی چیزایی می نویسد که ریالی نمی ارزد .
  الان اینجا < br /> قیمت مرغ زنده بدرد کی می خوره . قیمت مرغ بسته بندی کامل را بنویس .
  که هیچ کی نمی نویسد.
  ولی قیمت
  سینه مرغ ران مرغ بال مرغ < br /> می نویسند
  که چی .
  این سایت ها خبرشان دوزار نمی ارزد .

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها