|
کدخبر: 321174

قیمت دلار/بازار دلار/ نرخ ارز

طوفان در بازار ارز / قیمت دلار صعودی می ماند؟

در طی هفته‌های اخیر، قیمت دلار در ایران روند افزایشی پی‌در‌پی داشته است. از ابتدای سال، نهاد پولی کشور تلاش زیادی برای کاهش رشد قیمت دلار انجام داده است. با این حال، عواملی مانند رشد تقاضا برای دلار در پایان سال و جذب سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی باعث افزایش قیمت دلار شده‌اند. در عین حال، ریسک‌های سیاسی خاصی که ممکن است بر روند قیمت دلار تأثیر بگذارند، در حال حاضر مورد توجه معامله‌گران قرار نگرفته است.

اقتصاد طوفان در بازار ارز / قیمت دلار صعودی می ماند؟

در هفته‌های گذشته، قیمت دلار تجربه کننده دو پله صعودی بوده است. علی‌رغم تلاش‌های سیاست‌گذاران برای فریز قیمت دلار و حفظ استحکام ارز، فشار تقاضا در پایان سال باعث افزایش قیمت دلار در بازار شده است. برزو حق‌شناس، کارشناس اقتصادی، منطقه ۵۰ هزار تومانی را به عنوان یک منطقه مهم برای قیمت دلار تعیین کرده و معتقد است که شکست این منطقه می‌تواند منجر به هفته‌ای پرتلاطم در بازارهای مالی شود.

قیمت دلار در حالی طی هفته‌های اخیر روند افزایش پلکانی داشت که نهاد پولی کشور از ابتدای سال، تلاش زیادی کرد تا رشد قیمت این اسکناس را مهار کند. با وجود اینکه ریسک‌ سیاسی خاصی مورد توجه معامله‌گران نیست، اما روند رشد تقاضای پایان سال آرایش صعودی به بازارهای مالی داده است.

در همین راستا، برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی به روند قیمت دلار در هفته‌های گذشته اشاره کرد و گفت: «پیش از این اشاره شد که اگر بازارساز نتواند قیمت دلار را در پایین منطقه ۵۶ هزار تومانی تثبیت کند، انتظار این وجود دارد که دلار قبل از سال به سمت سقف قبلی قیمت حرکت کند.»

وی افزود: «اکنون که اسکناس آمریکایی در کانال هفتم کریدور ۵۰ هزار تومانی معامله می‌شود،‌ بعید است که بازارساز بتواند قیمت را به زیر سطح ۵۶ هزار تومانی برگرداند. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که دلار قبل از پایان سال سقف قبلی را بشکند و در سطح جدید معامله شود.»

قیمت دلار تا پایان هفته صعودی است

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: «با مفروضات فعلی و با تکیه بر رشد پلکانی اسکناس دلار، وزن بیشتری به سقف‌شکنی در اسفند داده می‌شود. به نظر می‌رسد قیمت دلار بتواند در روزهای آتی به سمت سقف قبلی و بازه قیمتی بالاتر ورود کند.

وی افزود: «با توجه به بازگشایی بازار ارز در روند صعودی در روز شنبه، می‌توان روزهای آینده هفته جاری را پرتلاطم پیش‌بینی کرد. این هفته دلار حتی می‌تواند تا پله هشت تا ۹ کریدور ۵۰ هزار تومانی رشد کند.»

 

منبع: تجارت نیوز
  • حسن زاده ارسالی در

    سیاست های اشتباه دولت باعث شده بجای سهام خودرویی مردم خودرو بخرند و بجای سهام دل اری خود دلار را بخرند .بیش از 3 سال است روزانه چندین میلیارد از بازار سرمایه خار ج می شود و وارد بازار کالا می شود؟!!!!!

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها