|
کدخبر: 321167

رتبه بندی معلمان / حقوق معلمان / حقوق فرهنگیان / افزایش حقوق

عیدی جدید به فرهنگیان / قانون رتبه بندی معلمان سند افتخار دولت شد

مسئله رتبه بندی معلمان بیش از ۱۰ سال روی زمین مانده بود و دولت قبلی جرات اجرای آن را نداشت.

اقتصاد عیدی جدید به فرهنگیان / قانون رتبه بندی معلمان سند افتخار دولت شد

به گفتهٔ ضرغام پرنیان، مشاور وزیر آموزش و پرورش، وجود فاصله بین جامعهٔ فرهنگیان و سایر اقشار جامعه به لحاظ دستمزد و مسائل معیشتی، یک واقعیت است که باید به آن پرداخته شود. وی تأکید می‌کند که این مسائل باید رفع شوند و در این راستا، مجلس و دولت انقلابی به بحث رتبه‌بندی معلمان توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

مسئله رتبه بندی معلمان بیش از ۱۰ سال روی زمین مانده بود و دولت قبلی جرات اجرای آن را نداشت.

دولت قبلی با شعارهای رنگین حمایت از فرهنگیان روی کار آمد و در عمل کاری نکرد.

باید یک بسته و عیدی جدیدی از سوی دولت و منتخبان مجلس آینده در سال ۱۴۰۳ برای معلمان درنظر گرفته شود. همه باید به وزارت آموزش و پرورش کمک کنند و باید این مسئله را نوعی تکلیف شرعی بدانند، چراکه این وزارتخانه متعلق به همه جامعه است.

قانون رتبه بندی معلمان

«قانون نظام رتبه‌بندی معلمان» در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ پانزدهم اسفند ماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ شانزدهم اسفندماه یکهزار و چهارصد به تایید شورای نگهبان رسیده بود.

در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۴۰۰، رئیس جمهور براساس اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حکمی صادر کرد و "قانون نظام رتبه‌بندی معلمان" که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده بود، را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

«قانون نظام رتبه‌بندی معلمان» در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ پانزدهم اسفند ماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ شانزدهم اسفندماه یکهزار و چهارصد به تایید شورای نگهبان رسیده بود.

پایه حقوق معلمان در سال ۱۴۰۲ مشمول قانون رتبه بندی معلمان به شرح زیر افزایش خواهد یافت:

(مبالغ زیر نهایی نبوده و به محض دریافت ارقام دقیق جدول ویرایش خواهد شد)

جدول افزایش حقوق فرهنگیان مشمول طرح رتبه بندی

   پایه حقوق(ریال)    درصد افزایش حقوق    مبلغ نهایی
          ۷۹/۲۰۰/۰۰۰                    ۴۵

  ۱۱۴/۸۴۰/۰۰۰

                -                    ۵۵

   ۱۲۲/۷۶۰/۰۰۰

                -                    ۶۵ 

   ۱۳۰/۶۸۰/۰۰۰

                -                    ۷۵

    ۱۳۸/۶۰۰/۰۰۰

                -                    ۹۵

    ۱۵۴/۴۴۰/۰۰۰

رتبه‌ بندی فرهنگیان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در جهت بهبود سطح معیشتی معلمان و هم در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان بسیار مهم است.

همچنین، این قانون متضمن بهبود کیفیت آموزشی دانش آموزان نیز می‌باشد.

معلمان گرامی می توانند با ورود به این سایت به نشانی my.medu.ir به صورت اینترنتی (آنلاین) و با وارد کردن کد ملی و رمز عبور همگام، فیش مربوط به حقوق فرهنگیان را که بر اساس رتبه بندی معلمان تعیین شده و در زمان واریز حقوق فرهنگیان که به صورت ماهانه در اختیار آنان قرار می‌گیرد، دریافت نمایند. جهت اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی و آشنایی با سامانه مربوطه تا پایان این خبر با ما همراه باشید.

فیش حقوقی فرهنگیان

همکاران به منظور دریافت فیش حقوقی فرهنگیان لازم است در زمان واریز حقوق فرهنگیان با به همراه داشتن اطلاعاتی از قبیل کد ملی و شماره پرسنلی، به سامانه فیش حقوقی وزارت آموزش و پرورش مراجعه نمایند. به منظور تسهیل دسترسی فرهنگیان، فیش حقوقی معلمان در سال های اخیر به صورت اینترنتی ارائه داده می شود. لازم به ذکر است، فرهنگیان برای دریافت فیش حقوقی خود به صورت حضوری نیز می توانند اقدام نمایند اما باتوجه به شیوع ویروس کرونا، بهتر است از مراجعه حضوری خودداری نمایید.

مراحل دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت زیر است:

برای دریافت فیش حقوقی معلمان به سایت فیش حقوقی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایید.

برای ورود به سامانه ، کد ملی و شماره پرسنلی خود را وارد کنید.

رمزعبور همگام و کد امنیتی را در قسمت مشخص شده درج کنید.

پس از مشخص کردن سال و ماه مورد نظر، بر روی نمایش فیش کلیک کنید.

در صورت تمایل برای داشتن نسخه چاپی فیش حقوقی می توانید از فیش خود پرینت بگیرید.

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که چرا در هرماه پرداخت حقوق هر شخص متفاوته؟یکی بیشتر دریافت میکنه یکی کمتر؟

در پاسخ باید گفت، واریزی های هر شخص با توجه با کسورات دانشگاهی متفاوت می باشد.

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان چیست؟

دریافت فیش حقوقی از طریق کدملی و کد پرسنلی امکانپذیر است.

منبع: خانه ملت
 • ناشناس ارسالی در

  100تومان بهمون میدین 1000تومان با تورم از جیب مون بر میدارین منت هم میزارین

 • علیرضا ارسالی در

  آقای مشاور به این زودی فراموش کردی بازنش سته های1400 رو که از رتبه بندی فقط اسمش رو یدک میکشند و هنوز بابتش وجهی واریز نش ده ، واقعا دولت باید افتخار کند چون خیلی زود فراموشی گرفته.

 • ناشناس ارسالی در

  تف بر شما و تمام اخبار دروغتان اشغال
  تیتر خبرت چیه و خبرت چیه

 • حسن ارسالی در

  این سوال مطرح است که چرا کارهای دولت یک بام ودو هواست؟ اگر بودجه هست پس چرا فقط برای معلمان وفرهنگیان هست ولی برای کارگر ان وبیمه پردازان نیست؟ ودولت ومجلس وشورا ی نگهبان با تصویب افزایش سن بازنشستگی حق میلیونها کارگر ضعیف وزحمتکش را تضییع ود رحق آنها ظلم وستم روا داشتند.آیا فردای ق یامت جواب خدا را میتوانند بدهند؟ ای مسئو لین بدانید که محتسب به بازار هست وما حقم ان را جایی از شما مطالبه خواهیم کرد که ه یچ کاری از دستتان بر نمی آید.پس تاوقت اس ت این مصوبه( افزایش سن بازنشستگی ) را مل غی کنید.

 • مرضیه ارسالی در

  این خبر های تاریخ گذشته چند سال پیش را صدها بار اعلام میکنید که چه ؟؟ چرا فقط با معلمان دشمنی دیرینه دارید ؟ چرا با دانایی و آگاهی دشمن هستید ؟ چرا از وام های میلیاردی بانک ها و شرکت نفت و مخابرات و دارایی ....خبری نمی‌گذارید؟ خداوند از سر تقصیرات شما نگذرد که این همه خبر های زرد و فیک و به درد نخور را به خورد مخاطبان می‌دهید فقط برای آنکه کاسبی کنید و تبلیغات تان دیده شود

 • علی ارسالی در

  رتبه بندی ریشخند ی و توهین به شعور نظام آموزشی،
  حقوقی که حتی کفاف پفک ن مکی یک فرزند را نمی‌دهد مردم حق دارند بر ای رفتن به مجلس کاندید شوند وگرنه از کل این همه کاندید شاید سرانگشت قدرت تحلیل م سائل و برنامه ریزی برای کشور داشته باشند که بیشتر این سر انگشت ها هم متاسفانه ر د صلاحیت می شوند.

 • اردشیر عابدیان ارسالی در

  سلام واقعا خجالت آور است که مسئولان رتبه بندی معلمان سند افتخار خود بدانند در جا یی که با اجرای رتبه بندی هنوز معلمان دچا ر مشکلات معیشتی هستند..

 • علی ارسالی در

  رتبه بندی همه اش بی عدالتی و کشک بود. بی ایید افزایش حقوق سایر کارمندان را با آن مقایسه کنید. همه در یک حد افزایش داشته ا ند و در کل پنجاه درصد از تورم عقب هستیم.

 • ناشناس ارسالی در

  کجا برای ۷۰ هزار بازنشسته ی ۱۴۰۰ نه حکمی زده شده نه ریالی پول دادند ، چه جراتی و چه اجرایی

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام، لطفا معوقات رتبه بندی سال ۱۴۰۲ را واریز کنید ،،

 • عبدل مرادی ارسالی در

  بیچاره به ما فرهنگیان که این رتبه بندی ک ذایی شده سندافتخاردولت ..‌‌..درحالیکه تو هین آشکار به تمام بازنشستگان زحمتکش فرهن گی بود!!!!!

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها