|
کدخبر: 320647

اختصاصی گسترش‌نیوز؛

دلبری خودرو ژاپنی با الهام از ایتالیایی ها /جواهر سامورایی نمایشگاه را به آتش کشید

هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته به آن از تاریخ ۲۳ بهمن تا ۲۶ بهمن سال جاری برگزار شد.

اقتصاد دلبری خودرو ژاپنی با الهام از ایتالیایی ها /جواهر سامورایی نمایشگاه را به آتش کشید

یکی از حوزه هایی که زیر مجموعه صنعت  گردشگری قرار می گیرد؛  جهانگردی و اتومبیل‌رانی است. عده ای با اعمال تغییراتی در خودرو خود در این نمایشگاه شرکت کردند. این خودرو ها هر کدام از قسمت های مختلفی اسپرت شده بودند که این ویژگی باعث جذب توریست های مختلفی می شود. برای مثال اشخاصی که به آفرود علاقه مند هستند می توانند در این نمایشگاه با خودرو های آفرودی که با شرایط اقلیمی ایران سازگاری بیشتری دارند آشنا شوند. همچنین افرادی که به دنبال هیجان و سرعت هستند  و قصد شرکت در مسابقات رالی و اتومبیل سواری در ایران را دارند با افراد متخصص در نمایشگاه صحبت کردند و اطلاعات خود را تکمیل کردند.

تیونینگ خودرو باعث می شود تا وسیله نقلیه عملکرد بهتر و سریعتری نسبت سایر خودرو های مشابه خود داشته باشد. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که  ظاهر و ویژگی‌های متفاوتی را نیز پیدا می کند. این ویژگی ها شامل ( تغییرات در سیستم موتور، افزایش فشار توربوشارژر، استفاده از سیستم‌های تزریق سوخت پیشرفته و تنظیم مجدد نرم‌افزار کنترل موتور، بهبود قدرت خودرو) می شود. سیستم تعلیق که عملکرد بهتری در سیستم کنترل خودرو ایجاد می کند، سیستم ترمز، سیستم انتقال قدرت، طراحی خارجی و داخلی، سیستم صوتی و سیستم الکترونیکی خودرو باشد. تیونینگ خودرو معمولاً توسط متخصصان و کارشناسان خودرو صورت می‌گیرد.

این فرایند می‌تواند شامل موارد دیگری باشد که در زیر هر کدام به طور جداگانه توضیح داده شده است:

بهبود عملکرد تعلیق: با تیونینگ خودرو، سیستم تعلیق خودرو می‌تواند بهبود یابد. استفاده از سیستم فنر و تعلیق قابل تنظیم، نصب جلوبندی و خلبان‌های عملکردی، بهبود کنترل خودرو در منحنی‌ها و مسیرهای پرپیچ و خم را فراهم می‌کند.

بهبود سیستم ترمز: در تیونینگ خودرو، سیستم ترمز می‌تواند بهبود یابد. استفاده از سیستم ترمز‌های بزرگتر، دیسک‌های ترمز عملکرد بالا، سیستم‌های خنک‌کننده ترمز و سیستم‌های ABS پیشرفته، بهبود کنترل و عملکرد ترمز خودرو را افزایش می‌دهد.

طراحی خارجی و داخلی: در تیونینگ خودرو، ظاهر خودرو ممکن است تغییر کند. استفاده از بدنه‌ها و آرم‌های خارجی مخصوص، نصب کیت بدنه، نصب رینگ‌ها و لاستیک‌های ورزشی، بهبود استایل و ظاهر خودرو را فراهم می‌کند. علاوه بر این، داخل خودرو نیز می‌تواند با استفاده از مواد با کیفیت بالا و بهینه‌سازی فضا، به شکلی متفاوت و لوکس‌تر طراحی شود.

تویوتا۵

تو

تویوتا۳

تیونینگ خودرو می‌تواند به رضایت مشتریانی که به دنبال عملکرد و ظاهر بهتر خودرو هستند، منجر شود. با این حال، باید توجه داشت که تیونینگ خودرو ممکن است تأثیری بر گارانتی خودرو داشته باشد و در برخی موارد ممکن است مشکلات قانونی به همراه داشته باشد. همچنین، تغییراتی که در فرایند تیونینگ اعمال می‌شوند، باید با استانداردها و قوانین رانندگی  در هر کشور سازگار باشند.

 

ارسال نظر