|
کدخبر: 320407

قیمت طلا/ بازار طلا/ پیش بینی قیمت طلا

قیمت طلا سقوط کرد / سیگنال مهم به خریداران طلا

قیمت طلا در بازار جهانی با کاهش ۲۴ دلار، به زیر کانال ۲ هزار دلار سقوط کرد.

اقتصاد قیمت طلا سقوط کرد / سیگنال مهم به خریداران طلا

قیمت طلا همواره تحت تاثیر  عوامل مختلفی در حال نوسان است و در اغلب مواقع نوسان رو به بالا برای سرمایه گذاران در حوزه طلا یک سیگنال مهم تلقی می شود.

در آخرین معاملات بازار جهانی، قیمت طلا با یک کاهش ۲۴ دلاری روبرو شد و به مبلغ ۱ هزار و ۹۹۴ دلار رسید. بررسی روند قیمت‌ها نشان می‌دهد که در طول دو ماه گذشته، قیمت طلا وارد کانال ۲ هزار دلار شده است و تاکنون نتوانسته زیر این مقدار بیافتد. با اما با تغییر فاز قیمتی در بازار جهانی، شرایط تغییر کرده است.

بر همین اساس، گزارش قیمتی بازار جهانی طلا نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته اونس طلا افت ۴۰ دلاری و یک ماه گذشته ۵۴ دلاری را تجربه کرده است.

به این ترتیب، سرمایه گذاران طلا در طول یک هفته گذشته با زیان نزدیک به ۲ درصدی و در طول یک ماه گذشته با زیان ۲.۶ درصدی روبه رو شده اند.

طبق گزارش رویترز، در حال حاضر تمرکز سرمایه‌ گذاران بر اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در ماه ژانویه است که قرار است منتشر شود.

اقتصاددان‌ های وال استریل انتظار دارند نرخ تورم سالیانه تا ۲.۹ درصد افزایش یافته باشد. این رقم در ماه گذشته برابر با ۳.۴ درصد بود. بالا ماندن سطح تورم می‌تواند آغاز روند کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را به تعویق بیندازد.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

تاجران حدود ۶۲ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه مه پایین بیاورد.

عوامل موثر بر قیمت طلا

چندین عامل می‌تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا برای طلا می‌تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد. اگر تقاضا برای طلا افزایش یابد و عرضه ثابت بماند یا کاهش یابد، قیمت ممکن است افزایش یابد.

نرخ بهره: نرخ بهره تعیین کننده قدرت خرید و سرمایه‌گذاری است. زمانی که نرخ بهره پایین است، سرمایه‌ گذاران به دنبال سرمایه‌ گذاری در طلا می‌گردند و این می‌ تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

 نرخ تورم: در صورت وجود تورم، ارزش پول کاهش می‌یابد و سرمایه‌ گذاران به دنبال سرمایه‌ گذاری در دارایی‌ های آلترناتیو مانند طلا هستند. این می‌تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

 وضعیت اقتصادی جهانی: در زمان‌های ناپایداری اقتصادی یا بحران‌ های سیاسی، سرمایه‌ گذاران به دنبال سرمایه‌ گذاری در دارایی‌های امن مانند طلا هستند. این می‌تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

 تغییرات ارزش ارز: طلا به عنوان یک دارایی جهانی محسوب می‌شود و قیمت آن تحت تأثیر تغییرات ارزش ارزها قرار می‌گیرد. اگر ارز ملکه طلا (مانند دلار آمریکا) کاهش یابد، قیمت طلا ممکن است افزایش یابد.

عوامل جغرافیایی و سیاسی: عواملی مانند بحران‌ های سیاسی، جنگ‌ها و تنش‌ های جهانی نیز می‌ توانند قیمت طلا را تحت تأثیر قرار دهند. در زمان‌ های ناپایداری، سرمایه‌ گذاران به دنبال دارایی‌ های امن مانند طلا می‌ گردند.

مهم است بدانید که قیمت طلا تحت تأثیر تعداد زیادی عامل قرار می‌ گیرد و تحلیل صحیح قیمت طلا نیازمند بررسی و تحلیل چندین عامل است.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها