|
کدخبر: 320078

بازار ارزهای دیجیتال | قیمت بیت کوین | بازار رمزارز

مارکوس تیلن: بیت کوین ۴۸ هزار دلار را رد می کند

بیت کوین دیروز از سطح مقاومت کلیدی در حدود ۴۴ هزار دلار فراتر رفت. این سطح از زمان شروع معاملات ETFهای اسپات آن در ایالات متحده در حدود چهار هفته پیش، روند را محدود کرده بود. در حال حاضر، این ارز دیجیتال با قیمت ۴۶،۲۰۰ دلار معامله می‌شود که یک رشد ۳٫۸ درصدی نسبت به روز گذشته دارد.

اقتصاد مارکوس تیلن: بیت کوین ۴۸ هزار دلار را رد می کند

به گفته مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقاتی Matrixport، بیت کوین (BTC) پس از بریک آوت اخیر آن، در کوتاه‌مدت می‌تواند به سمت ۴۸ هزار دلار حرکت کند.

تیلن در گزارش جدید نوشت: «چند روز آینده از اهمیت آماری بالایی برخوردار هستند؛ زیرا بیت‌کوین در حوالی سال نوی چینی بیش ۱۱ درصد افزایش می‌یابد که از ۱۰ فوریه (شنبه) شروع می‌شود. طی ۹ سال گذشته، هر بار که معامله‌گران ۳ روز قبل بیت کوین می‌خریدند و ۱۰ روز پس از شروع سال نو چینی می‌فروختند، بیت کوین افزایش یافته است.»

بیت کوین دیروز از سطح مقاومت کلیدی در حدود ۴۴ هزار دلار فراتر رفت. این سطح از زمان شروع معاملات ETFهای اسپات آن در ایالات متحده در حدود چهار هفته پیش، روند را محدود کرده بود. در حال حاضر، این ارز دیجیتال با قیمت ۴۶،۲۰۰ دلار معامله می‌شود که یک رشد ۳٫۸ درصدی نسبت به روز گذشته دارد.

تیلن این بریک آوت را بسیار مهم توصیف کرد؛ زیرا پایان دوره اصلاحی را نشان می‌دهد که طی آن، شاهد ریزش قیمت BTC به ۳۸،۵۰۰ دلار در اواخر ماه ژانویه بودیم. تیلن افزود: «این موضوع، راه را به روی هدف کوتاه‌مدت ما، یعنی ۴۸ هزار دلار هموار می‌کند.

با نگاهی به آینده، تیلن بر اساس تئوری امواج الیوت، روند صعودی بیشتری را برای بیت‌ کوین پیش‌بینی می‌کند. طبق این نظریه، روند قیمت در پنج مرحله توسعه می‌یابد که امواج ۱، ۳ و ۵ «امواج ایمپالس یا محرک» هستند که روند اصلی را نشان می‌دهند. امواج ۲ و ۴ نیز اصلاحات بین امواج ایمپالس هستند. به گفته تیلن، بیت کوین موج ۴ اصلاحی خود را با اصلاح به ۳۸،۵۰۰ دلار تکمیل کرد و اکنون با هدف قرار دادن ۵۲ هزار دلار تا اواسط ماه مارس، وارد آخرین مرحله ایمپالس خود از این روند صعودی شده است.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) با نماد BTC و نشانه ₿ یا ฿ پولی تماماً دیجیتال است که به‌صورت غیرمتمرکز در بستر بلاک چین بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد. انتشار، نقل‌وانتقال و همه تراکنش‌های بیت کوین به‌صورت غیرمتمرکز در همان بلاک چین انجام و ثبت می‌شود. بلاک چین بیت کوین مانند دفترکل بانک عمل می‌کند، اما غیرمتمرکز و شفاف است و هرکسی می‌تواند نسخه‌ای از آن را داشته باشد.

در این سیستم پولی، مردم بانک خود هستند و پول را به‌طور‌مستقیم و بدون نیاز به بانک یا نهاد متمرکزی به یکدیگر انتقال می‌دهند. فرض کنید می‌خواهید پولی را به دوستی در کشوری دیگر ارسال کنید. اگر بخواهید با روش‌های سنتی و از طریق سیستم بانکی این کار را انجام دهید، چه دردسرها و هزینه‌هایی انتظار شما را می‌کشد؟ حالا تصور کنید سیستمی هست که می‌توانید از طریق آن این انتقال را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به هیچ بانک یا واسطه‌ای در هر لحظه‌ای از شبانه‌روز انجام دهید؛ به دنیای بیت کوین خوش آمدید.

بیت کوین به ساده‌ترین زبان

ساده‌ترین و درعین‌حال جامع‌ترین تعریفی که می‌توان برای سؤال «بیت کوین چیست» ارائه داد، شاید عنوان همان مقاله‌ای باشد که «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) در سال ۲۰۰۸ برای معرفی بیت کوین منتشر کرد: سیستم پول الکترونیک همتابه‌همتا.

بر‌اساس این تعریف، اول اینکه بیت کوین پول است؛ یعنی کارکرد همان پولی را دارد که همه ما می‌شناسیم و هرروز و هر‌ساعت با آن سروکار داریم. دوم اینکه این پول الکترونیک است؛ یعنی حالت فیزیکی ندارد؛ بلکه به‌طورکامل دیجیتال است و نقل‌وانتقال آن هم در بستر دیجیتال اتفاق می‌افتد. سوم اینکه بیت کوین همتابه‌همتا است؛ یعنی واسطه یا نهاد مرکزی مانند بانک در بیت کوین وجود ندارد؛ بلکه انتقال آن به‌صورت کاملاً مستقیم از فردی به‌ فرد دیگر انجام می‌شود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها