|
کدخبر: 319707

یارانه نقدی / واریز یارانه / یارانه معیشتی

یارانه ویژه در حساب این افراد / دولت آماده پرداخت شد

معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این طرح مردم باید به فروشگاه‌های متصل به طرح و شبکه ملی اعتبار مراجعه کنند، گفت: ۲۱۰ هزار فروشگاه و دو فروشگاه اینترنتی بزرگ در این مسیر متصل هستند.

اقتصاد یارانه ویژه در حساب این افراد / دولت آماده پرداخت شد

در یک برنامه تلویزیونی حاضر، علیرضا عسگریان اظهار کرد که دولت به سفره غذایی مردم توجه ویژه‌ای دارد و به طرح کالابرگ الکترونیک اشاره کرد. او ادعا کرد که این طرح تحت پوشش هفت دهک درآمدی (حدود ۶۱ میلیون نفر) قرار دارد. تا به اینجا، خانوارهای با درآمد یک تا سه نفر برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان و خانوارهای با درآمد سه تا نه نفر برای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. عسگریان ادامه داد و گفت که این یارانه در ابتدا برای تأمین کالری و پروتئین لازم برای مردم در نظر گرفته شده بود. با این حال، به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم، پول نقد به مردم پرداخت شد.

معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اجرا شدن طرح کالابرگ الکترونیک خاطرنشان کرد: اگر هر یک از هموطنان ۲۰۰ هزارتومان از مبلغ یارانه خود را از میان ۱۱ قلم کالای استاندارد خریداری می‌کردند، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف به آن‌ها داده می‌شد. به عبارتی اعتبار آن دسته از افرادی که معادل ۴۰۰ هزارتومان بود، به ۵۲۰ هزار تومان و اعتبار آن دسته از افرادی که معادل ۳۰۰ هزار تومان بود به ۴۲۰ هزار تومان رسید.

زمان شارژ یارانه تشویقی

وی ادامه داد: در طرح فجرانه که به مدت سه ماه ادامه پیدا می‌کند و تا ۱۷ اردیبهشت ماه اجرا می‌شود، میزان اعتبار تشویقی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان رسیده و شرط خرید ۲۰۰ هزارتومان حذف شده است.

معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این طرح مردم باید به فروشگاه‌های متصل به طرح و شبکه ملی اعتبار مراجعه کنند، گفت: ۲۱۰ هزار فروشگاه و دو فروشگاه اینترنتی بزرگ در این مسیر متصل هستند.

وی با اشاره به برنامه کاربردی شما (شبکه ملی اعتبار) توضیح داد: این برنامه دارای پنجره‌های متعددی است که مردم با مراجعه به این برنامه، به تمام سوالاتشان در هر یک از پنجره‌های این شبکه پاسخ داده شده است.

فروشگاه‌ها مشخص شده و در این شبکه موقعیت فرد و فروشگاه نیز مشخص شده است به طوریکه افراد می‌توانند نزدیک‌ترین فروشگاه به خود را پیدا و به آن مراجعه کنند. در حال حاضر فاصله هر نفر به نزدیک‌ترین فروشگاه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ متر رسیده است.

وی ادامه داد: به عبارتی دیگر، هر شهروند دهک یک تا سه با مراجعه به فروشگاه می‌تواند ۱۱ قلم را خریداری کند و قیمت این سبد براساس سال گذشته معادل ۵۴۳ هزار تومان است، این درحالیست که قیمت همین سبد در شرایط فعلی معادل ۷۲۳ هزار تومان است و مابه‌التفاوت آن ۲۲۰ هزار تومان است. به عبارتی فرد این سبد را می‌تواند به قیمت ۵۲۳ هزار تومان خرید کند.

به گفته وی، این اعتبار از ۱۷ بهمن ماه شارژ می‌شود.

استعلام اعتبار با کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰*

عسگریان گفت: ممکن است برخی افراد در زمان مراجعه به فروشگاه، کارت خود را همراه نداشته باشند که کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* میزان اعتبار باقی‌مانده به فرد را نشان می‌دهد و همچنین با کدی که به فرد داده می‌شود، می‌تواند آن را به فروشنده بدهد و تمام فعل و انفعالات انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در واقع یارانه ۴۰۰ هزار تومانی یک فرد به ۶۲۰ هزار تومان رسیده است و یارانه ۳۰۰ هزار تومانی به ۵۲۰ هزار تومان افزایش یافته، البته شرط بهره‌مندی از این اعتبار ۲۲۰ هزار تومانی این است که باید فقط از این ۱۱ قلم خریداری شود. افراد می‌توانند یارانه خود را به صورت نقدی برداشت کنند، اما اگر قرار است از این اعتبار تشویقی بهره ببرند، باید خرید کنند.

منبع: اندیشه معاصر
 • ناشناس ارسالی در

  پیش به سوی جلب نظر مردم برای حضور در انتخابات فرمایشی . با هر دروغ و با هر وعده ای

 • ناشناس ارسالی در

  یارانه به مردن ندیدن ارزشی این بی حساب ریال حفظ کنین جلوی تورم بگیرن کاغذ میدن دست مردم چه ارزشی داره بابا پاره شدیم

 • سروی ارسالی در

  با سلام کاش به جای یارانه یک قطعه زمین ر ایگان به مردم میدادن و مالیاتها حذف و پو ل آب و برق گاز راحذف میکردند آنهایی که ن جومی در آمد دارند این بار سنگین را به دو ش بکشند بر قرار باشید

 • سروی ارسالی در

  با سلام با پول یارانه شما می توانید زندگ ی کنید وبا دادن اجاره خونه پرداخت وام سن گین و آب و برق و گاز وغیره با توجه به ع صر نو آوری انتظار دارید مثل زمان اسب و گ اری پیش برویم کاش امتیاز سنگین و زمین و خونه که مردم دیگر دغدغه پول نیازشان نباش د و تمام فکر مردم بدست آوردن پول برای مع یشت شده ؟؟؟؟؟؟

 • سروی ارسالی در

  با سلام یک همسر شهید مگر نباید زندگی کند هر سال به طور نمایشی تقدیر می کنید چرا باید حال خانواده را در یابید او نیز خانواده نوه دارد خرج دارد فقط به فکر خود بودن آیا درست هست

 • ناشناس ارسالی در

  بنده خرید کردم 900 تومن کل خریدهام شد . بعد پیام اومد رو گوشی دادم فروشنده . فقط 200 تومنشو یارانه ای داد 700 خودم دادم . بعد سه ماه موعد پرداخت یارانه 200 کم شد و بقیه یارانه واریز شد آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینکه هیچ فرقی نکرد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها