|
کدخبر: 318027

گوشت قرمز/قیمت گوشت/قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت قرمز / زبان گوساله ۶۲۹ هزار تومان شد!

در این گزارش به بررسی قیمت انواع گوشت قرمز در بازار پرداخته ایم.

اقتصاد قیمت گوشت قرمز / زبان گوساله ۶۲۹ هزار تومان شد!

آمارها نشان می دهد که سرانه مصرف گوشت در کشور به شکل باورنکردنی پایین آمده است و دلیل اصلی آن، افزایش قیمت هایی است که صورت می گیرد. با بالا رفتن قیمت گوشت گوسفند و گوساله، سفره مردم کوچک تر می شود و همین امر سبب شده است تا سرانه مصرف گوشت در کشور کاهش پیدا کند.

با وجود آنکه بسیاری از پزشکان اعلام کرده اند که در برنامه غذایی هفتگی، مقداری گوشت قرمز باید مصرف شود، اما همچنان شاهد آن هستیم که عده بسیاری از مردم در برنامه ماهانه خود هم، گوشت را جزوی از غذای خود قرار نمی دهند و از مواد غذایی جایگزین استفاده می کنند.

گوشت-قرمز

به گزارش گسترش نیوز، آمار ها و گزارشات میدانی حکایت از آن دارد که در سبد خرید مردم، جایی برای گوشت قرمز نیست و بیشتر مرغ و سویا را ترجیح می دهند. میادین تره بار هم، مشتری چندانی برای خرید گوشت قرمز ندارد اما صف های طولانی در مقابل مرغ فروشی هایی که مرغ تنظیم بازار می فروشند ایجاد شده است. در جدول زیر می توانید، قیمت انواع گوشت قرمز را مشاهده کنید.

گوشت قیمت
ران گوسفندی ۶۵۹،۰۰۰
سردست گوسفند ۷۴۹،۰۰۰
ماهیچه گوسفندی یک کیلویی ۵۰۰،۰۰۰
گوشت خورشتی بدون چربی ۶۲۰،۰۰۰
شقه گوسفندی ۵۳۵،۰۰۰
چرخ کرده ۳۶۸،۵۰۰
فیله گوسفند ۱،۱۸۰،۰۰۰
گردن گوسفند ۵۰۲،۰۰۰
دنبه گوسفند ۳۱۹،۹۰۰
مغز گوساله ۳۳۹،۰۰۰
زبان گوساله ۶۲۹،۰۰۰
 

زبان-گوساله

 

مغز-گوساله

 

جدول بالا نشان می دهد که تنها دنبه و چرخ کرده پایین ترین قیمت را دارند و سایر گوشت ها با اختلاف، بالا تر هستند. یک زمانی با قیمت دنبه که درحال حاضر ۳۱۹ هزار تومان است، خانواده ها می توانستند تا یک ماه، گوشت خود را تامین کنند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها