|
کدخبر: 316253

قیمت خودرو / بازار خودرو

افت قیمت این خودروها در پاییز / خریدارانی که حسابی ضرر کردند

قیمت برخی از خودروها در پاییز امسال با افت مواجه شد.

اقتصاد افت قیمت این خودروها در پاییز / خریدارانی که حسابی ضرر کردند

دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک و رانا پلاس با سقف پانوراما (شیشه ای) پاییز را بد تمام کردند.

مقایسه قیمتی هفته اول مهر امسال با هفته آخر آذر نشان می‌دهد نرخ دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک در بازه یاد شده افتی حدود ۰.۶ درصدی را به خود دیده است. این محصول اتوماتیک ایران خودرو در پایان هفته اول مهر ۱۴۰۲ با قیمتی حدود ۸۱۰ میلیون تومان در بازار حاضر بود اما در نهایت نرخ دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک در شب یلدا ۸۰۵ میلیون تومان در بازار تعیین شد تا اشک صاحبان این محصول لوکس بازار خودروهای پُرتقاضا در بیاید.

البته صاحبان دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک تنها نبودند و دارندگان رانا پلاس با سقف پانوراما (شیشه ای) نیز آنها را همراهی کردند.

رانا پلاس با سقف پانوراما (شیشه ای) وضعیت به مراتب بدتری را در پاییز ۱۴۰۲ تجربه کردند. این محصول ایران خودرو در پایان نخستین هفته از هفتمین ماه سال با نرخ حول و حوش ۵۴۰ میلیون تومان در بازار خودرو داد و ستد شد. اما همین خودرو در آخرین روز پاییز قیمتش افتی حدود ۱۵ میلیون تومانی را به خود دید. چنانچه بخواهیم افت قیمتی رانا پلاس با سقف پانوراما را به زبان درصد بیان کنیم، این خودرو در بازه سه ماهه بیش از ۲.۵ درصد از نرخ خود را از دست داده است.

بنابراین می‌توان گفت رانا پلاس با سقف پانوراما در انتهای جدول قیمتی خودروهای پُرتقاضای بازار خودرو در پاییز ۱۴۰۲ قرار گرفت.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر