|
کدخبر: 316216

گوگل کروم/ افزونه گوگل/ بهترین افزونه گوگول

محبوب‌ترین افزونه‌های سال ۲۰۲۳ گوگل کروم کدامند؟

اکثر افزونه‌های معرفی‌شده در این فهرست از هوش مصنوعی بهره می‌برند.

اقتصاد محبوب‌ترین افزونه‌های سال ۲۰۲۳ گوگل کروم کدامند؟

 بهتر است که یک توضیح مختصر درباره افزونه‌ بدهیم. اصلا افزونه چیست و چه کاربردهایی دارد؟ افزونه‌ یا اکستنشن (extension)، قابلیتی است که روی مرورگر کروم نصب می‌شود. این افزونه‌ها در بانک اکستنشن‌های کروم ذخیره شده و قابل نصب هستند.

با کمک از این افزونه‌ها کارهای متفاوتی انجام خواهید داد، مثل ضبط کلاس‌های آنلاین، تصحیح متون یا عملکرد بهتر در ترجمه مقاله، پیدا کردن کلمه کلیدی، آنالیز سئوی وبسایت‌ها، زمانبندی، ویراستاری و دیگر قابلیت‌ها.

گوگل با نزدیک‌شدن به پایان سال ۲۰۲۳، لیست محبوب‌ترین افزونه‌های مرورگر کروم را اعلام کرده است. افزونه‌های محبوب کروم در سال ۲۰۲۳ که در ادامه مطلب آن‌ها را معرف می‌کنیم، شامل DeepL Translate برای ترجمه فوری صفحات وب، Sider برای دسترسی به ابزار‌های هوش مصنوعی محبوب و Speechify برای خواندن مقالات با استفاده از صدای افراد مشهور می‌شود.

گوگل درمجموع ۱۲ افزونه را به‌عنوان گزینه‌های محبوب سال ۲۰۲۳ معرفی کرده است که اکثر آن‌ها از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند.

Scribe یکی از افزونه‌های این لیست است که با کمک هوش مصنوعی می‌تواند درزمینه مستندسازی فرایند کاری شما مورد استفاده قرار گیرد. همچنین از طریق آن می‌توانید برای آموزش همکاران خود راهنما‌های متفاوتی ایجاد کنید.

DeepL Translate افزونه هوش مصنوعی دیگری است که با کمک آن می‌توانید صفحات وب را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید و با کمک افزونه QuillBot نیز می‌توانید به ایمیل‌های خود راحت‌تر پاسخ دهید.

Sider افزونه کاربردی دیگری است که گوگل به آن اشاره کرد. این افزونه نواری را به کروم اضافه می‌کند که شامل ابزار‌های هوش مصنوعی محبوب مانند ChatGPT و Bard می‌شود. برای افرادی که به‌دنبال شغل موردنظر خود هستند نیز افزونه Teal می‌تواند کمک کند که به‌راحتی تمام درخواست‌های شغلی خود را دنبال کنند.

در جلساتی که به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، یادداشت‌برداری بسیار مهم است و افزونه Transkriptor که گوگل در فهرست «۱۲ افزونه محبوب کروم در سال ۲۰۲۳» به آن اشاره کرده، می‌تواند به‌طور خودکار صدا را به متن تبدیل کند. همچنین این افزونه از ۱۰۰ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین می‌توانید برای جلسات جهانی خود نیز از آن استفاده کنید.

Bonjourr افزونه دیگری است که در صفحه اصلی مرورگر کروم تغییراتی اعمال می‌کند و به‌طور کلی باعث مینیمال‌ترشدن آن می‌شود. Speechify نیز یک افزونه تبدیل متن به گفتار است که می‌تواند مقالات، ایمیل‌ها و فایل‌های PDF شما را بخواند. با Equalizer نیز می‌توانید فایل‌های صوتی دریافتی خود را به‌صورت حرفه‌ای تنظیم کنید.

درنهایت، سه افزونه باقی‌مانده فهرست گوگل شامل Coupert، برای پیداکردن کد‌های تخفیف، Boxel ۳D، برای بازی و BTRoblox می‌شود. افزونه آخر اساساً یک پلتفرم آنلاین است که در آن می‌توانید بازی‌های خود را بسازید و بازی‌های ساخته‌شده توسط دیگران را تجربه کنید.

 

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها