|
کدخبر: 316144

ساخت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

ساخت مسکن در این منطقه تهران / شهرداری به داد مستاجران رسید

رییس سازمان بازسازی شهر تهران، در ارتباط با برنامه‌ریزی‌ها و کوشش‌های این سازمان جهت فراهم آوردن مسکن برای اشخاصی که به شدت به آن نیازمندند، اعلام نمود: در راستای پیاده‌سازی طرح دگرگونی در نواحی کهنه‌ساز تهران، بخشی از واحدهای مسکونی که هم‌اکنون در حال ساخت هستند به عنوان مسکن مقرون به صرفه در این محدوده‌ها، در سال پیش رو به اتمام رسیده و عرضه خواهند شد.

اقتصاد ساخت مسکن در این منطقه تهران / شهرداری به داد مستاجران رسید

سید مهدی هدایت اظهار کرد: در جهت پشتیبانی از طبقات کم‌درآمد در بخش مسکن، سال ماضی با پشتیبانی شهردار تهران، اقدام به راه‌اندازی طرحی با عنوان نهضت ساخت مسکن گردید که بر اساس آن تعهد شد به طور سالیانه تعداد ۱۸۰ واحد مسکونی در منطقه‌های جنوبی تهران احداث گردد.

وی افزود: بخشی از این واحدها در مجتمع مسکونی آرام در منطقه ۱۸ و همچنین باغ آذری منطقه ۱۶ و محدوده کوره‌های آجرپزی در منطقه ۱۹ در مرحله اسکلت بندی است و تعدادی از این واحدها برای سال آینده آماده واگذاری است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: در طرح مجتمع مسکونی آرام در ۲ فاز طراحی شده که در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در حال ساخت است.

واگذاری مسکن استطاعت پذیر از سال آینده در پایتخت

وی تاکید کرد: یکی از اهداف مهم شهرداری تهران در این موضوع افزایش تولید مسکن و کاهش معضل اجاره نشینی و رفع دغدغه مستاجران در تهران است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید کرد: هم اکنون عملیات اجرایی ۵۰۰ واحد مسکونی در تهران شروع شده و همچنین ۲۱۷ هزار واحد مسکونی جدید نیز در مرحله صدور پروانه قرار دارد.

هدایت با بیان اینکه در قرارگاه مسکن سازی شهرداری تهران با همکاری بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی تعهد کرده سالانه ۱۸۰ هزار واحد مسکونی بسازد، گفت: شهر تهران چهار هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد و باید از این ظرفیت برای تولید مسکن استفاده کنیم.

وی یادآور شد: ظرفیت مهم دیگری که در مناطق وجود دارد طرح‌هایی است که نیمه‌تمام رها شده و عمدتا متعلق به تعاونی‌ها هستند شهرداران مناطق باید این طرح‌ها را شناسایی کنند و در ادامه عوامل توقف آنها را بررسی کرده و برای حل و فصل موانع ادامه طرح از تمام ظرفیت خود استفاده کنند تا این واحدهای مسکونی نیز در چرخه بهره‌برداری قرار گیرند.

طرح نهضت مسکن سازی از سال گذشته با دستور شهردار تهران به اجرا در آمده و عمده ساخت مسکن در قالب این طرح در مناطق جنوبی و بافت‌های فرسوده پایتخت است که قرار است بخشی از این واحدها در سال آینده به متقاضیان واگذار شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها