|
کدخبر: 313706

قیمت طلا/ بازار طلا/ پیش بینی قیمت طلا

قیمت جدید طلا اعلام شد / تقاضای خرید بالا می رود؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۱۹۹۶ دلار و ۸۷ سنت رسید.

اقتصاد قیمت جدید طلا اعلام شد / تقاضای خرید بالا می رود؟

 قیمت طلا همچنان زیر ۲۰۰۰ دلار است و با توجه به ثبات ارزش دلار و توقعی که درباره توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می رود، انتشار کاهش قیمت بیشتر نداریم.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۱۹۹۶ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۱۵ درصدی به ۲۰۱۸ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

شاخص دلار که در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی دو ماه و نیم گذشته رسیده بود ثابت شده است. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

مقامات فدرال رزرو آمریکا در آخرین اجلاس خود تصمیم گرفتند سیاست محتاطانه‌تری در پیش بگیرند و تنها در شرایطی نرخ بهره را افزایش دهند که کنترل تورم با مشکل مواجه شود.

بازارها تا حد زیادی انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه دسامبر ثابت نگه دارد و۶۰ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره تا ماه مه حداقل ۲۵ واحد پایین بیاید.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش می‌دهد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز سه‌شنبه نشان داد فروش خانه در این کشور به پایین‌ترین سطح طی ۱۳ سال گذشته رسیده است.

در این بین، سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا هم به پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته رسیده است.

صادرات طلای سوئیس در ماه اکتبر به بالاترین سطح از ماه مه رسید که بیشتر آن به هند جهت تامین تقاضای آن طی فصل جشن‌ها صورت گرفته است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۱۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۴ درصد کاهش ۹۳۷ دلار و ۶۰ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها