|
کدخبر: 313705

پیش بینی بورس / سهامداران بورس / ریزش بازار بورس

سیگنال بودجه به بورس تهران / بازار سرمایه دوباره جان می گیرد؟

لایحه بودجه تا تبدیل شدن به قانون بودجه ۱۴۰۳ فعلا فاصله دارد اما از امروز می‌توان در انتظار واکنش بازار سهام به بودجه باشیم.

اقتصاد سیگنال بودجه به بورس تهران / بازار سرمایه دوباره جان می گیرد؟

روز سه شنبه شاخص کل بورس با ۲۱۳۷ واحد رشد به رقم ۲۲۰۱۴۴ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با ۳ هزار و ۱۵ واحد افزایش به رقم ۷۰۳ هزار و ۵۴۴ واحد رسید و شاخص کل فرابورس با ۴۸ واحد افزایش به رقم ۲۵ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن غیردارویی نیز با رشد ۸۷۵ واحدی به عدد ۱۲۶ هزار و ۸۲۳ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، ۵۴ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۴۶ درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت لیزینگ پارسیان (ولپارس)، شرکت دارویی سبحان (دسبحا) و شرکت پگاه اصفهان (غشصفا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب)، شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) و شرکت عطرین نخ قم (نطرین) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سنیر (شرکت سیمان سفید نی ریز)، تکشا (شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی) و غاذر (شرکت کشت و صنعت پیاذر) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنعت روی زنگان (زنگان)، شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) و شرکت پگاه گلپایگان (غگلپا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، ۶۰ نماد صف خرید داشتند و ۴۷ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۸۴ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با صعود ۲۳ درصدی به ۳۶۱ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می‌روند که دیروز شاخص‌ کل بورس پس از ۵ روز رشد کرد.

شاخص با جلوداری نمادهای شستا، اخابر، نوری و شپنا رشد کرد. همچنین دیروز برای دومین روز پول حقیقی به بورس وارد شد که رقم آن ۱۷۵ میلیارد تومان بود. نمادهای چکاپا، خبنیان، دسبحا، اخابر و وساخت بیشترین ورود سرمایه بازار را داشتند.

اما دیروز ارزش معاملات خرد افت کرد و با کاهش ۱۳ درصدی به ۳ هزار و ۸۰۶ میلیارد تومان رسید.

مهمترین خبر دیروز اطلاعاتی بود که وزیر اقتصاد درباره لایحه بودجه ۱۴۰۳ اعلام کرد. در لایحه بودجه صادرات نفت روزانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه به قیمت  ۶۵یورو در نظر گرفته شده است. همچنین منابع عمومی دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۳ بیش از ۲۴۲۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که نسبت به بودجه امسال ۱۶.۷ درصد افزایش دارد.

لایحه بودجه تا تبدیل شدن به قانون بودجه ۱۴۰۳ فعلا فاصله دارد اما از امروز می‌توان در انتظار واکنش بازار سهام به بودجه باشیم.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها