|

بخوانید :

کدخبر: 289010

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

پرواز بورس در معاملات / فولاد در صدر نمادهای صعودی + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۱ با صعود ۳۱۹۴۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۶۱۱ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد پرواز بورس در معاملات / فولاد در صدر نمادهای صعودی + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. اسفند ماه اما روند بازار و شاخص کل صعودی شد و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات چهارمین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، شستا، شپنا، کچاد، پارس، شبندر و نوری با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد افزایشی شد تا با رشد ۷۳۹۶ واحدی به ۵۴۵ هزار و ۶۵۶ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۶,۸۳۳,۳۶۵.۲۸۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۱۱۹,۶۹۲.۶۸۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۹.۲۲۳ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز کگهر، زاگرس، هرمز، فغدیر، شگویاو فرابورس هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...