|

بخوانید :

کدخبر: 288619

آخرین جزئیات درباره واریز یارانه اسفند

البته ممکن است با توجه به اینکه در استانه سال نو قرار داریم، دولت یارانه اسفند ماه را زودتر به حساب سرپرستان خانوار واریز کند. اما این تنها یک گمانه است و هنوز هیچ کدام از مقامات دولتی توضیحی درباره زمان واریز یارانه اسفند ماه اعلام نکرده‌اند.

اقتصاد آخرین جزئیات درباره واریز یارانه اسفند

از طرف دیگر، مبلغ یارانه اسفند ماه مانند ماه‌های گذشته برای سه دهک اول درآمدی، ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک چهارم تا نهم، ۳۰۰ هزار تومان است. یارانه اسفند ماه هم بدون هیچ گونه تغییری واریز می‌شود.

واریز یارانه بهمن ماه، با انتقادات زیادی همراه بود. یک عده از یارانه‌بگیران اعلام کردند که یارانه دریافتی آنها کاهش یافته است و دسته دوم افرادی بودند که هیچ یارانه‌ای به حساب آنها واریز نشده بود.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد که یارانه هیچ خانواری حذف نشده است و دلیل عدم واریز یارانه‌ها، مشکل سیستم بانکی بوده است.

حالا یارانه‌بگیران نگران هستند که اسفند ماه هم یارانه آنها واریز نشود و یا با تاخیر واریز شود. آن هم در حالی که هیچ مقام مسئولی درباره علت واریز نشدن و یا واریز با تاخیر یارانه توضیح دقیقی نداده است.

در روزهای پایانی سال و همزمان با پیش‌بینی ثابت ماندن مبلغ یارانه نقدی در لایحه بودجه ۱۴۰۲، این پرسش مهم مطرح شده که آیا قرار است سال آینده دهک یارانه‌ای از فهرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها خط بخورد؟

سید محمد اسحاقی ، اظهار کرد: دولت گام بزرگی در راستای حمایت از اقشار کم درآمد و کمتر برخوردار برداشته و محافظت از این اقشار در برابر ترکش‌های تورم در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به مقدمات اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در گیلان، افزود: با توجه به تشکیل بانک اطلاعاتی از جامعه هدف در گیلان، این استان به عنوان سه عنوان پایلوت اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انتخاب شد.

معاون امور اقتصادی استاندار گیلان از شناسایی و ثبت ۱۷۰۰ فروشگاه در سامانه “شما” خبر داد.

اسحاقی با بیان اینکه در هر دهستان یک فروشگاه مشمول اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انتخاب شده است، گفت: تعریف اعتبار سرانه یارانه افراد در کد ملی یک ماه زودتر از موعد مقرر جهت خرید مایحتاج زندگی یکی از ساز و کارهای اجرای این طرح است.

وی ادامه داد: با اجرای طرح ملی کالابرگ یارانه بگیران بر اساس نرخ شهریور ۱۴۰۰ اقدام به خرید می‌کنند و باقیمانده نیز در تدبیر و تصمیم دولت خواهد بود.

معاون امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به مشمولیت ۱۰ کالای اساسی در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی، بیان کرد: افراد یارانه بگیر مختار به انتخاب کالای مورد نظر از بین ۱۰ کالای تعریف شده در این طرح هستند.

وی ادامه داد: افرادی که نسبت به موارد یارانه و اجرای کالابرگ اعتراض دارند با ورود به سامانه 《حمایت》 به مشکلات شأن رسیدگی می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار گیلان از آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی از هفته نخست اسفند در این استان خبر داد و بیان کرد: مقدمات اجرای این طرح با شناسایی ۱۷۰۰ فروشگاه در استان گیلان فراهم شده و در نظر داریم با افزایش تعداد فروشگاه‌ها، رفاه بیشتری برای مردم فراهم کنیم.

اسحاقی با بیان اینکه مردم بابت کالابرگ الکترونیکی دغدغه‌ای نداشته باشند، گفت: افراد می‌توانند از یارانه شأن هم به صورت نقدی استفاده کنند و هم از طریق کالابرگ الکترونیکی اقدام به خرید از فروشگاه‌های مدنظر را داشته باشند.

یارانه این خانوارها ۶ میلیون تومان شد

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، حداقل حقوق در سال آینده ۷ میلیون و ۹۲۰ هزارتومان خواهد بود که حقوق خالص دریافتی بیش از ۵۵ میلیون تومان ممنوع است.

رحیم زارع گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق حقوق، حقوق کلیه افراد در دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

به گفته زارع، حداقل حکم کارگزینی در سال ۱۴۰۲ حقوق‌بگیران ۱.۲ برابر حکم ۱۴۰۱ خواهد بود که بر همین اساس حداقل حقوق ۷ میلیون و ۹۲۰ هزارتومان است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه اشاره کرد: مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۴۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. حداقل حقوق دریافتی سربازان وظیفه مجرد در مناطق غیرعملیاتی ۶۰ درصد پایور افزایش خواهد یافت و حداقل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان می‎شود. سربازان وظیفه مجرد در مناطق عملیاتی نیز حداقل شش میلیون تومان دریافت خواهند کرد. سربازان وظیفه متاهل نیز حداقل حقوقشان ۷ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان خواهد بود.

براساس گزارش منتشر شده در ایسنا، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ افزود: بنیاد شهید امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح همچنین سازمان بهزیستی کشور مکلف شده تا به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال فاقد شغل و درآمد کمک معیشتی به میزان ۶ میلیون تومان پرداخت کند. به جانبازان ۲۵ درصد معسر و بالاتر همچنین معلولان شدید ۵ میلیون تومان پرداخت می‎شود.

یارانه نقدی ۵۵۰ هزارتومان ازفروردین در حسابها

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در مجلس شورای اسلامی، جزئیات افزایش حقوق کارمندان، سربازان و مددجویان در بودجه سال آینده که در قدم نخست در این کمیسیون به تصویب رسیده است را تشریح کرد.

امان الله حسین پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: براساس تصمیم اعضای این کمیسیون، حداقل حقوق ماهیانه سربازان مجرد در سال آینده ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سربازان متاهل ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می شود.

وی با تاکید بر اینکه مجلس پیگیر موضوع افزایش حقوق سربازان است، افزود: در سال ۱۴۰۲ هیچ سربازی کمتر از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی گفت: طبق مصوبه ما در کمیسیون تلفیق، حداقل حقوق سربازان مجرد در سال آتی به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد رسید و حقوق ماهیانه سربازان متاهل نیز ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد شد و بر اساس منطقه عملیاتی، درجه و تعداد فرزندان، بالاتر نیز خواهد رفت.

وی در خصوص حقوق کارمندان نیز بیان کرد: حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۷ میلیون و ۹۲۰ هزارتومان در نظر گرفته شده است. همچنین ۲۰ درصد به تمام حقوق بگیران دولتی افزوده شده است که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید و باید دید در مراحل بعدی چه تصمیمی گرفته می شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ همچنین از تصویب افزایش حداقل ۴۰ درصدی مستمری مددجویان در سال آینده از سوی کمیسیون بودجه خبر داد.

حسین پور به تشریح عملکرد کمیسیون تلفیق بودجه در خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان پرداخت و افزود: طی تصمیمات این کمیسیون، افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به تصویب رسید.

نماینده مردم شهرستان های اسفراین، بام و صفی آباد در مجلس افزود: طی امسال در لایحه دولت نیز میزان مستمری مددجویان ۳۰ درصد افزایش یافت و با اجرای این مصوبه، مستمری خانوار تک نفره تحت حمایت به ۵۵۰ هزارتومان، ۲ نفره به ۷۸۰ هزار تومان، ۳ نفره به یک میلیون و ۹۰ هزارتومان، ۴ نفره به یک میلیون و ۴۰۰ هزارتومان و خانوار ۵ نفره و بالاتر به یک میلیون و ۷۲۰ هزارتومان رسید.

وی یادآور شد: در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز شاهد رشد ۶۷ درصدی مستمری مددجویان بودیم که کمک بزرگی به این خانواده‌های نیازمند انجام شد.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  سلام خوبی اگر مسلمانی کمرم شکسته دخترم جهیزیه مانده پسرم درس ميخونه خودم هیچکاری نمی‌توان بکنم داخل خانه افتادم محزون خدا کار ی بما بکن ممنون

 • م م از کرج ارسالی در

  ولله قتل عام کنید مردم خلاص کنید این چه وضعیه برای مردم ما داریم زیر فقر و نداری له میشیم آن وقت کمک به کشور بیگانه آن و قت بودجه نیست

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من شوهرمو از شرکت بیرون کردن حقوق ش وهر من فقطچهارو هشتصد هست یارانه هم به م ا 300میدن چرا باید اینطوری باشه واقع

 • حسین ارسالی در

  قبض گاز دونیم یارانه خخخخخخ

 • اسفندیار ارسالی در

  ی مشت چرت وپرت ، بی سروته ، ی جا میگه هیچسربازی کمتر از فلان مبلغ نیست بعد دو باره میگه اون سربازا رقم کمتر از گفته شده رو دریافت میکنن ، از یارانه هم ک تیت ر اصلی خبر بود هیچ خبری داده نشده

 • ناشناس ارسالی در

  دهک بندی رایانه ها عادلانه نیست چرا بعض ی ها که لاغر بودند چاق شدند وخانواری م یشناسم که کارخانه وماشین چند صد میلیونی وغیره در دهک اول هستند ومن کارگر فصلی هس تم در دهک پایین قرار دارم این دهک بندی خ انوارها دوباره باز نگری شود

 • اریا ارسالی در

  درود.چقدر‌ما‌ رو‌ سر‌ کار‌ میگذارید؟21اس فند‌یارانه‌واریز‌میشود‌ همون‌مبلغ‌‌قبل‌ واریز‌میشود‌.چرا‌هر‌ روز‌ اعلام‌میکنید‌ حسابتون‌چک‌کنیدیا‌ به‌دروغ‌اعلام‌میکنید‌ یارانه‌ی‌ میلیونی‌به‌حساب‌‌سرپرست‌خانوار ویا‌ میگویید‌ دو‌ برابر‌شده‌.تاحالا‌ هر چی‌‌گفتید‌ دروغ‌بوده‌‌‌ عیدی‌هم‌ که‌ میگ ویید‌ واریزمیشود‌بحساب‌ یارانه‌بگیرها‌‌‌ گهی‌ خیال‌‌باطله‌.ماکه‌‌ نه‌عیدی‌داریم‌ نه‌عیدی‌‌ کسی‌بهمون‌میدهد‌ بایدمنتظرباش یم‌که‌یارانه‌ واریز‌بشودحداقل‌دوکیلو‌میو ه‌ بخریم.بااین‌خبرها‌ دل‌ما‌ بدبخت‌بیچار ها‌ رو‌ خون‌ نکنیدما‌ با‌ همین‌ یارانه‌‌ مجبوریم‌ سرکنیم‌ و توگورمون‌نفس‌بکشیم‌ که‌ زنده‌ بمانیم با‌این‌یارانه‌‌ تو این‌ شرایط‌‌ فقط‌برای‌نفس‌کشیدن‌بیشترنمیشود

 • ناشناس ارسالی در

  چقدرسخاوتمندن ..حقوق ۵۵ میلیونی مال خودشونه..
  عدالت ازین بهتر ؟

 • شهروند ارسالی در

  سلام. آقای نویسنده این اخبار. شما با نوش تن مطالب تکراری و دروغ چرا ملت رو سرکار میزاری. مگر از خدا نمیترسی. تمام تیترها و مطالب در مورد یارانها و ثبت نام خودرو تکراری و سرکاری هستن. کدوم بی وجدانی به تو مجوز داده این مطالب رو بنویسی. وقت مر دم رو بگیری

 • م ح ارسالی در

  فقط بادین جو سازی کنید الان دوهفته هست ت مام خبرگذاری ها میگین شگفتانه دولت این ه مه دروغ و رذالت برای چیه

 • حسین ارسالی در

  تیتر الکی که هیچی توش نیست نزنید وجدان ک اری داشته باشید نشر اکاذیب سیاست غیر حرف ه ای در خبر رسانی است

 • مهراب ارسالی در

  سلام من کارگرم برجی دومیلیون وپانصد کرای ه خونم ن کار دارم ن خونه دارم پسر بزرگم سربازه و دخترم وقت ازدواجش ی بچه کوچک هم دارم یارانه من نفری ۳۰۰ میدن آخه من چی داشتم که یارانه هم بهم کم میدن توروخدا ح داقل یارانه زیاد کنید من جز دهک پایین هس تم

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...