|
کدخبر: 286815

هوشمندسازی یارانه آرد در دست بررسی / نان گران می شود؟

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با عنوان اینکه قیمت نان به هیچ وجه گران نمی‌شود، گفت: مقرر شد میزان یارانه دولتی تخصیص یافته به نانوایان به دو برابر افزایش یافته و پرداخت شود.

اقتصاد هوشمندسازی یارانه آرد در دست بررسی / نان گران می شود؟

سیف اله اسداللهی در حاشیه جلسه کارگروه آرد و نان کشور که  بصورت ویدیو کنفرانس با حضور مقامات کشوری، فرمانداران و بخشداران استان البرز و اعضای کارگروه های آرد و نان استان‌های سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به افزایش هزینه های تولید نان در خبازی ها و بالا رفتن قیمت تمام شده آن و از آنجایی که دولت تصمیم ندارد قیمت نان را به هیچ وجه افزایش دهد مقرر شد میزان یارانه دولتی تخصیص یافته به نانوایان به دو برابر افزایش یافته و پرداخت شود. 

وی افزود: در این راستا هر واحد نانوایی به میزان ۳۰ درصد تعداد نان فروش رفته از دولت تشویقی دریافت می‌کند و این مبالغ با هدف کمک به نانوایان برای پوشش هزینه های پخت نان و حمایت از معیشت مردم شریف ایران با ثابت نگه داشتن قیمت نان، پرداخت شد.

این مسئول تاکید کرد: گشت های نظارت باید کنترل بیشتری بر روند توزیع آرد و پخت نان داشته باشند و برخورد قاطع با متخلفان را در دستور کار خود قرار دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز همچنین خاطر نشان کرد: در این نشست مسئولان استانی به بیان مشکلات موجود در استان‌ها پرداختند و ابهامات موجود یک به یک توسط مقامات کشوری و طراحان طرح پاسخ داده شد.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: نانوایانی که به اندازه کافی پخت نمی کنند و یا سهمیه آرد خود را بدرستی مصرف نمی کنند مشمول اصلاح و کسر سهمیه شده و این سهمیه به سایر نانوایان فعال تعلق خواهد گرفت چراکه امروزه با اجرای طرح هوشمند سازی، رفتار نانوایان و نحوه مصرف سهمیه آرد و‌ میزان فروش نان بصورت کاملا شفاف و دقیق قابل رصد و پیگیری است.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها