|

بخوانید :

کدخبر: 228495

خبر خوش وزیر اقتصاد در مورد افزایش حقوق بازنشستگان

زیر اقتصاد گفت: موضوع افزایش حقوق بازنشستگان را از طریق ارائه محصولات جدید بیمه‌ای در قالب تحول صنعت بیمه دنبال می‌کنیم.

احسان خاندوزی در حاشیه جلسه با رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران شرکت‌های بیمه‌ای گفت در این جلسه محور‌های تحول صنعت بیمه در هفت بخش مطرح و درباره اجرایی شدن آن‌ها تاکید و تبادل نظر شد.

وی افزود: مسئله اول حرکت به سمت نظارت بر خط بیمه مرکزی بر بیمه هاست که متاسفانه در این زمینه با نقطه مطلوب فاصله داریم و گزارش‌های نظارتی با فاصله زمانی و دقت کم تهیه می‌شود و مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت برای بر خط شدن نظارت‌ها اقدام کند.

خاندوزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیاز به محصولات بیمه‌ای برای حمایت از تولیدکنندگان داریم تا بتوانند ریسک‌های خود را از طریق بیمه تا حد زیادی پوشش دهند که مقرر شد در این زمینه نیز تدابیر فوری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه‌های بیمه‌ای به سامانه نیروی انتظامی متصل نیست گفت این موضوع یکی از زمینه‌های بروز فساد است و مقرر شد با مذاکراتی که با فرمانده نیروی انتظامی انجام می‌شود این کار به سرعت اجرایی شود.

وزیر اقتصاد گفت استفاده از ابزار‌های دیجیتال در صنعت بیمه یکی دیگر از محور‌های تحول در این صنعت است.

وی افزود: موضوع فراگیری مالی نیز باید در صنعت بیمه جدی گرفته شود و برای اقشار کم درآمدی که نیازبه پوشش‌های بیمه‌ای دارند از طرف بیمه‌های دولتی محصولات بیمه‌ای ارائه شود.

او گفت یکی از این موارد افزایش حقوق بازنشستگان از طریق محصولات جدید بیمه‌ای است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت در این زمینه پیشنهادی را آماده کند.

خاندوزی افزود همچنین پرتفوی شرکت‌های بیمه‌ای باید در خدمت تولید باشد.

وی گفت با تعامل بین دستگاهی به زودی خبر اتصال سامانه‌های بیمه و نیروی انتظامی و الکترونیکی شدن کروکی‌ها برای پرداخت خسارت اعلام خواهد شد. این موضوع ضمن تسریع در امور مردم و کاهش مراجعات از فساد جلوگیری می‌کند.

منبع: شهرآرانیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...