|

بخوانید :

کدخبر: 217877

رمزارز ملی همپای بورس جذاب می شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رمز ارز ملی، وسیله‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری و مانعی جدی برای خروج ارز از کشور خواهد بود؛ رمزارز ملی به دلیل جذابیت‌هایی که دارد برخی کارشناسان اقتصادی آن را به بورس تشبیه کرده‌اند.

«غلامرضا مرحبا» سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیرامون آخرین وضعیت ساماندهی به قانون ارز‌های دیجیتال و رمز ارز ملی اظهار کرد: درحال حاضر طرح ساماندهی به ارز‌های دیجیتالی در کمیته ویژه در مجمع کمسیون در دست تدوین و برسی است؛ علاوه بر این در ارتباط با رمزارز ملی نیز باید خاطر نشان ساخت که بر اساس توافق‌های قبلی قرار بر این بود که یک کمسیون مشترک میان کمسیون اقتصادی مجلس و بانک مرکزی تشکیل گردد، اما متاسفانه پس از گذشت چند ماه از مطرح شدن ایده تشکیل این کمیسیون، تا کنون اعضای آن مشخص نشده و این مسئله کمی زمان برخواهد بود چرا که در ساختاز اقتصاد ایران یک موضوعی نو و جدید است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در پاسخ به این سوال که رمز ارز ملی چه زمانی شروع به کار خواهد کرد گفت: به محض آنکه رمزارز ملی قابل ارائه و سرمایه گذاری شود قطعا نمایندگان مجلس در اسرع وقت این موضوع را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهند؛ باید این نکته را در نظر داشته باشیم که رمزارز ملی یک مفهوم جدید در اقتصاد است و تمامی افراد جامعه می‌توانند در آن سرمایه گذاری کنند.

وی در پایان تاکید کرد: رمز ارز ملی، وسیله‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری و مانعی جدی برای خروج ارز از کشور خواهد بود؛ رمزارز ملی به دلیل جذابیت‌هایی که دارد برخی کارشناسان اقتصادی آن را به بورس تشبیه کرده‌اند. با ارائه رمز ارز ملی در بازار جهانی ارز‌های بازار دیجیتال، به دلیل نظارت دولت بر آن، به تبع خطرات ناشی از کلاهبرداری هکری این رمز ارز نیز از بین می‌رود و مردم می‌توانند سرمایه‌گذاری آسوده‌ای را برای رمز ارز ملی داشته باشند.

 

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...