|
کدخبر: 206639

خودروسازان معروفی که بی خیال نمایشگاه ژنو ۲۰۲۲ شدند

پس از دو سال عدم برگزاری به خاطر همه‌گیری کرونا، نمایشگاه ژنو سال ۲۰۲۲ از ۱۹ تا ۲۷ فوریه برگزار خواهد شد اما برخلاف دیگر نمایشگاه‌های خودرویی بزرگ، رویداد ژنو همچنان از فرمت سنتی‌تر متمرکز روی خودروها استفاده خواهد کرد. در این نمایشگاه دیگر صورت‌های حمل‌ونقل همچون دوچرخه‌ها و اسکوترهای الکتریکی حضور نخواهند داشت.

اقتصاد خودروسازان معروفی که بی خیال نمایشگاه ژنو ۲۰۲۲ شدند

ساندرو ماسکیتا مدیرعامل نمایشگاه ژنو در مصاحبه با اتوموتیونیوز اروپا این خبر را تائید کرده است. او می‌گوید: “ما ترکیب خوبی از خودروسازان تولید انبوه و سوپر اسپورت سازان خاص را خواهیم داشت و همچنین برخی برندهای الکتریکی نیز راه‌حل‌های جدیدی را برای حمل‌ونقل شهری ارائه خواهند کرد. در کل ۶۰ برند در این نمایشگاه حضور می‌یابند.” البته منظور ماسکیتا از حمل نقل شهری همچنان خودروهاست.

این مدیر ارشد رویداد ژنو تائید کرده بازدیدکنندگان نمایشگاه ژنو ۲۰۲۲ به اندازه قبل نخواهد بود. خودروسازان هم‌اکنون توجه کمتری به نمایشگاه‌های خودرویی دارند. خوشبختانه برندهای مهم گروه فولکس‌واگن همچون آئودی و پورشه در این رویداد حضور خواهند داشت اما خبری از بنتلی یا لامبورگینی نخواهد بود. مرسدس بنز هم فعلاً حضور خود در این نمایشگاه را تائید نکرده اما ب ام و، جنرال موتورز، فورد و استلانتیس جزو غایبان بزرگ ژنو ۲۰۲۲ خواهند بود. فعلاً خبری از حضور یا عدم حضور فراری و مک لارن در این رویداد به گوش نرسیده اما فیسکر و زینگر اعلام کرده‌اند راهی ژنو خواهند شد.

این وضعیت نسبت به رویدادهای قبلی ژنو کاملاً متفاوت است. فراری لافراری، مک لارن P1 و لامبورگینی اوراکان جزو خودروهای مشهوری هستند که قبلاً در نمایشگاه ژنو معرفی شدند. علیرغم غیبت برخی برندهای مهم، این نمایشگاه همچنان در قلب صنعت خودرو خواهد بود.

در این نمایشگاه یک پیست تست داخلی برای خودروهای الکتریکی تدارک دیده می‌شود. تمامی کنفرانس‌های خبری با پلتفرم دیجیتالی جدیدی برگزار خواهند شد که با استفاده از آن رسانه ها می‌توانند بدون حضور فیزیکی اخبار را مخابره کنند. همکاری جدیدی نیز بین نمایشگاه ژنو و شرکت قطر توریسم برای برگزاری نمایشگاه قطر ژنو در دوحه به امضا رسیده است. اولین دوره این رویداد دوسالانه به دنبال برگزاری در پاییز سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ است. البته نمایشگاه ژنو اصلی همچنان به‌صورت سالانه برگزار خواهد شد.

منبع: پدال

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...