|
کدخبر: 206385

فوری / خبر مهم درباره افزایش حقوق معلمان

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی: بعد از تصویب لایحه رتبه بندی، برای گروه‌های پایین حداقل سه میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت و معلمانی که فوق لیسانی هستند حقوقشان به هفت میلیون تومان می‌رسد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری ۲۰۰ امضا برای بررسی اولویت‌دار لایحه مهم رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: ظرف امروز و فردا حقوق عقب افتاده معلمان نیز پرداخت می‌شود.

علیرضا منادی سفیدان در رابطه با حقوق معلمان گفت: امروز مشکل تعویق حقوق معلمان حل شد و ظرف دو روز آینده حقوق باقی مانده معلمان و خدماتی‌ها پرداخت می‌شود. طبق گفته رییس کمیسیون‌آموزش این خبر قطعی با پیگیری از خزانه و وزارت اقتصاد حاصل شده است.

علیرضا-منادی

وی به طرح رتبه بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح نسبت به لایحه دولت بهتر است. ما در کمیسیون آموزش آن را مورد بررسی دقیق قرار دادیم و به تصویب رساندیم.

منادی سفیدان از جمع‌آوری نزدیک به دویست امضا برای بررسی اولویت‌دار لایحه مهم رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس نیز خبر داد؛ و گفت: قرار است فردا این طرح در صحن علنی مجلس مطرح شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: مصوبه رتبه بندی فراتر از آن است که معلمان تصور می‌کنند ضمن اینکه هشتاد درصد حقوق فرهنگیان در آموزش عالی کمتر از چیزی که هست نمی‌شود و معلمان صرفا نسبت به رتبه بندی افزایش حقوق خواهند داشت.

وی افزود:برای گروه‌های پایین حداقل سه میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت و معلمانی که فوق لیسانی هستند حقوقشان به هفت میلیون تومان می‌رسد.

منادی سفیدان در ادامه افزود: ما این قانون را جلو انداختیم تا سریع‌تر رتبه بندی شود و بلافاصله بعد ابلاغ قانون حقوق‌ها و بحث افزایش آن اعمال شود.

رییس کمیسیون آموزش نسبت به اعتراض امروز معلمان در شهر‌های مختلف و درخواستشان‌برای افزایش حقوق بدون پیش شرط گفت: واقعا هرچه به معلم حقوق بدهیم کم است چرا که جایگاه معلمی فراتر از بقیه جایگاه هاست به هرحال تورم زیاد است و انتظار می‌رود دولت برای معلمان عزیز شرایط معیشتی مناسبی در نظر بگیرد.

وی به دغدغه و مشکلات اقتصادی معلمان اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که مشکلات اقتصادی کیفیت آموزش را از جانب معلم پایین می‌آورد لذا نباید این مشکلات برای معلم وجود داشته باشد تا بیشتر به فکر آموزش فرزندان جامعه باشند.

منادی سفیدان در پایان خاطر نشان کرد: پیشاپیش باید بگویم که طرح رتبه بندی درمجلس رای می‌آورد و به قانون تبدیل می‌شود.

منبع: شهر آرا نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  حالا بزارید بدن بعد همه جا جار بزنید

 • فرهنگی بی باک ارسالی در

  مطالبات فرهنگیان اسفند نود وهشت که خوردی ن وفرودین نودونه رو هم که خوردین فروردین اریبهشت خرداد هزار وچهارصد رو کی میخوری ن ونمیدین اطلاع رسانی شود چه بخور بخوری راه انداختین

 • ناشناس ارسالی در

  این دولت خسیس کاری نمی کنه که گشنش نشه ح قوق معلم و بازنشسته اضافه میکنه خجالت بک شید حقوق معلم ۵ میلیونه کجای دنیا اینجور ی حقوق تعیین میکنن ما که فقط شعار دیدیم و بس عمل اون دنیا وعده میشه

 • یوسف ارسالی در

  اینا دیگه شورشو در اوردن ۱۰ ساله دارن حق وق را افزایش میدن.کاری نکردن خط فقر ۱۲می لیون شده معلم با مدرک دکتری ۴ میلیون نمی گیرد.بی شرف ها

 • سعدی ارسالی در

  این قدر وعده دروغ نده واقعیت بگو بودجه ن یست هفت ماهه دروغ پشت دروغ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...