|
کدخبر: 195629

شکست مقاومت شاخص کل بورس

امروز شش شهریور، رشد ۲۵هزار و ۵۵۵ واحدی شاخص کل (۱.۶۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۵ هزار واحدی قرار داد.

اقتصاد شکست مقاومت شاخص کل بورس

امروز شش شهریور، رشد ۲۵هزار و ۵۵۵ واحدی شاخص کل (۱.۶۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۵ هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن ۲.۴۴درصد و ۱۱ هزار واحد رشد را ثبت کرد و در کانال ۴۶۷ هزار واحد قرار گرفت.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از ۱۱هزار و ۳۵۵میلیارد تومان رسید. همچنین یش از ۳۹۵میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار امروز اتفاق افتاد.

۱۵۰ نماد (۴۴ درصد) صف خریدی به ارزش ۱۲۸۸ میلیارد تومان در بازار تشکیل دادند. امروز وامید، پارسان و کچاد بیشترین تاثیر مثبت را داشتند و بیشترین تراکنش هم برای سپید، شستا و فولاد ثبت شد.

برترین گروه‌های صنتی امروز شیمیایی، فلزات اساسی و بانکی‌ها بودند. بیشترین حجم معاملات را هم نمادهای خودرویی خودرو، خساپا و خبهمن داشتند.

پیش‌بینی از بورس فردا هفت شهریور

محمد رضا نژاد، کارشناس بازار سرمایه درباره بازار فردا گفت: در بازار فردا به نظر می‌‎رسد نقدینگی در سهم‌های کوچک در جریان باشد. همچنین درصورتی که پالایش نفت بندر عباس بازگشایی شود اقبال به سمت گروه پالایشی زیاد خواهد شد.

اخبار مهم امروز بازار سهام

بعد از ۱۲ سال هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز تاسیس یک شرکت کارگزاری جدید را صادر کرد. محمد علی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس در این باره به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) می‌گوید: طی ۱۲ سال اخیر به دلایل مختلف با هیچ یک از درخواست‌های تاسیس شرکت کارگزاری موافقت نشده بود اما با اجرا و پیاده سازی سیاست رفع انحصار در حوزه نهادهای مالی بازار سرمایه، مجوز یک شرکت کارگزاری جدید از سوی هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار صادر و بدین ترتیب زنجیره انحصار در حوزه شرکت‌های کارگزاری پس از ۱۲ سال با صدور این مجوز شکسته شد.

بازار ارز در معاملات اولین روز هفته روند صعودی را ادامه داد و در نتیجه قیمت دلار در بازار آزاد به ۲۸۳۰۰ و یورو به ۳۳۳۰۰تومان افزایش یافت.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...