|
کدخبر: 194126

معاملات میلیاردی در بازار مسکن

فعالان بازار مسکن عنوان می‌کنند بخش عمده معاملات در حال انجام در بازار مسکن پایتخت مربوط به فایل‌های با قیمت کل تا ۲ میلیارد تومان است.

اقتصاد معاملات میلیاردی در بازار مسکن

مشاوران املاک در مناطق مصرفی و نیمه جنوبی پایتخت خبر می‌دهند: در هفته‌های گذشته بخش مهمی از معاملات منعقد شده مربوط به واحدهای مسکونی بوده است که قیمت کل آنها حداکثر تا ۲ میلیارد تومان بوده است. به گفته آنها با توجه به آنکه حجم مراجعات برای خرید مسکن طی هفته‌های گذشته کاهش پیدا کرده اما معدود مراجعات و همین‌طور خریدهای انجام شده مربوط به واحدهای مسکونی می‌شود که از نگاه متقاضیان مصرفی قیمت پیشنهادی آنها مناسب بوده و با بودجه خرید آنها تناسب بیشتری داشته باشد.

در این میان گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران نیز این وضعیت معاملات خرید و فروش ملک را تایید می‌کند. بنا بر اطلاعات ارائه شده در این گزارش، طی ماه تیر، بیش از ۵۱ درصد معاملات منعقد شده در بنگاه‌های املاک شهر تهران، مربوط به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان بوده است. به‌طوری که از مجموع ۵ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی معامله شده، بیش از ۱۹ درصد با ارزش ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان انجام شده است. در عین حال واحدهای دارای ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۵۰۰ تا ۲ میلیارد تومان به ترتیب با اختصاص سهم‌های ۴/ ۱۷ درصد و ۹/ ۱۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

منبع: دنیای اقتصاد
  • ناشناس ارسالی در

    امان از سایت های عوضی

  • ایرانی ارسالی در

    خرابند وزیران و خوابند وکیلان نگذاشتن یک منزل آباد در ایران

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...