|
کدخبر: 187805

قیمت انواع سکه در هفته آخر تیر ماه

قیمت سکه در آخرین روز تیر ۱۴۰۰؛ ۱۰ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان ثبت شد که نسبت به نرخ بسته شده روز دوشنبه ۴۶ هزار تومان افزایش داشته است.

اقتصاد قیمت  انواع سکه در هفته آخر تیر ماه

قیمت سکه بهار آزادی در داد و ستدهای روز دوشنبه روند کاهشی را دنبال کرد. این افت در پی تنزیل نرخ اونس طلا در معاملات بازار جهانی در چند روز اخیر و تغییرات منفی نرخ دلار داخلی تشدید شد و سکه شانس زیادی برای صعود نداشت.

به طوری که نتیجه تاثیر این موانع، قرار گرفتن نرخ سکه در محدوده مرز حساس ۱۰ میلیون و ۵۰۵ تومان و کم‌رمق‌تر شدن تقاضا برای خرید بود. لازم به ذکر است که سکه از ابتدای تیرماه تاکنون عملکرد مثبت ۶/ ۱ درصدی را با خود به همراه داشته است.

فعالان بازار بر این باورند که با سرکار آمدن دولت سیزدهم و احیای برجام انتظار می‌رود که بهای سکه سیر منفی را به‌صورت موقت طی کند. در حالی که عده دیگر معتقدند افت بیشتر این سکه دور از انتظار است و فقط یک روند تعادلی نسبی را می‌توان برای آینده این بازار محتمل دانست.

در معاملات روز ‌سه‌شنبه بیست و نهم تیر، نرخ سکه ۱۰ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان ثبت شد که نسبت به نرخ بسته شده روز دوشنبه ۴۶ هزار تومان افزایش داشته است.

 نرخ نیم سکه هم با افزایش ۳۰ هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه به نرخ ۵ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان معامله شد. نرخ ربع سکه نیز ۱۵ هزار تومان افزایش یافت و به نرخ ۳ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکه گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان است که نسبت به روز قبل ۳ هزار تومان افزایش داشته است.

در آخرین روز تیر ۱۴۰۰ هم نرخ سکه، نیم سکه و ربع سکه در مسیر روز سه شنبه پیش رفت و تغییر نکرد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...