|
کدخبر: 184563

تغییرات خوب با ایجاد بازار دوم لوازم خانگی

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بازار دوم لوازم خانگی مصرفی در کشور باید شکل گیرد تا بتوانیم محصولات مصرف شده را دوباره به چرخه بازگردانیم.

اقتصاد تغییرات خوب با ایجاد بازار دوم لوازم خانگی

عباس تابش  اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه صنایع خانگی در کشور تنها یک بازار عرضه نخست وجود دارد در حالی که در تمام دنیا لوازم خانگی در بازار دوم دوباره به فروش می رسند.

وی گفت: راه اندازی این بازار میتواند تغییرات خوبی در حوزه لوازم خانگی در کشور ایجاد کند و پس از محصولاتی که در مرحله نخست مصرف به هر دلیل کنارگذاشته شده اند پس از تعمیر و بازسازی دوباره به چرخه باز میگردد.

رئیس سازمان حمایت زا مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: علم بازاریابی و مدیریت بازار به سرعت در حال تغییر و توسعه است و این درحالی است که در برخی از موارد مرتبط با بازار هنوز نتوانسته ایم خود را با بازارهای جهانی منطبق کنیم.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان اظهار داشت: خدمات پس از فروش در ایران امروز بسیار مورد توجه مردم و تولیدکنندگان است اما کمتر برندی است که در خصوص خدمات پیش از فروش فعالیت داشته باشد که یک نقص در حوزه مدیریت بازار در کشور محصول می شود.

تابش خاطرنشان کرد: شاید همین مسائل به ظاهر ساده باعث شده است که در حوزه برندینگ نتوانیم به جایگاهی که شایسته آن هستیم دست پیدا کنیم و نیاز است تا در بخش حوزه برندینگ برنامه ریزی جدی انجام شود تا بازارهای روز دنیا را از دست ندهیم.

 

منبع: بازار
  • مصطفی ارسالی در

    منم با رونق گرفتن فروش لوازم خانگی دسته دوم موافقم به شرط اینکه مثل خودروهای دست ه دوم نباشند، چون در حال حاضر خودروهای د ست دوم بسیار برای مشتریان و ماشین دوستان گران هستند، قیمت لوازم دسته دوم باید بس یار پایین و با کیفیت برای مصرف کننده باش ند درست مثل اروپا که با تبدیل و فروش این محصولات دست دوم به انباشته شدن زباله ها برای همیشه خاتمه داده و میدهد که هم برا ی انسان و هم برای طبیعت منفعت و سودآور م یباشد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...