|
کدخبر: 183115

چه کسانی خودروی قسطی دریافت می‌کنند؟

در قرارداد اخیر خودروسازان آنها متعهد شده‌اند ۳۰ هزار دستگاه خودرو به صورت اقساط پنج ساله به جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا و مدافعان حرم تحویل بدهند.

اقتصاد چه کسانی خودروی قسطی دریافت می‌کنند؟

 خودروسازان روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارند. آنها حتی در دوره رشد ۱۰۰ درصدی قیمت در سال گذشته بیش از ۱۴۰ درصد رشد زیان داشته‌اند.

طبق آخرین گزارش‌ها میزان زیان ناشی از ارزان‌فروشی به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده و با وجود این، همچنان سیاست پیش‌فروش خودرو را ادامه می‌دهند.

علاوه بر این، آنها در تحویل خودروهای پیش‌فروش معمولا چند ماهی تاخیر دارند و همین مسئله باعث گلایه مشتریان آنها شده است. در این شرایط آنها تعهد جدید دیگری را نیز پذیرفته‌اند.

در قرارداد اخیر خودروسازان آنها متعهد شده‌اند ۳۰ هزار دستگاه خودرو به صورت اقساط پنج ساله به جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا و مدافعان حرم تحویل بدهند.

در هفته اخیر، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا با بنیاد شهید و امور ایثارگران و بانک مرکزی گفته است: از ابتدای امسال، حدود ۱۲۰ هزار دستگاه خودروی سواری در ایران خودرو تولید شده است.

آن طور که اقتصادنیوز روایت کرده بود، به موجب این تفاهمنامه، هماهنگی و همکاری در واگذاری ۳۰ هزار دستگاه خودرو به صورت اقساط پنج ساله به جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا و مدافعان حرم توسط دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا با هدف تسهیل در تردد جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا صورت خواهد گرفت.

سهم گروه صنعتی ایران خودرو از مجموع خودروهای تحویلی، ۱۸ هزار دستگاه از شش محصول پر فروش شامل پژو ۲۰۶ تیپ دو، پژو پارس TU۵، سورن‌پلاس، رانا‌پلاس، دنا پلاس اتوماتیک و سمند ال ایکس است.

 

منبع: کارگر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...