|
کدخبر: 181793

تلاش ناکام طلا برای بازیابی قیمت

تلاش‌های قیمت طلا در سه روز پایانی هفته گذشته برای پس گرفتن مرز ۱۸۰۰ دلار ناکام ماند، این در حالی است که انتظار می‌رود تورم بالایی پیش از بازسازی اقتصادی به وجود آید. قیمت بیت کوین نیز ۱۱ درصد افت کرد.

اقتصاد تلاش ناکام طلا برای بازیابی قیمت

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۱ درصد افت کرد. نرخ این ارز دیجیتال در حوالی ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۳۰ هزار و ۳۶۹ دلار قرار داشت و سرمایه بازار آن به ۵۷۱ میلیارد دلار کاهش یافته بود. بیت کوین در ادامه روز کمی وضع خود را بهبود داد و تا سطح ۳۱ هزار دلار بالا آمد. دومین ارز دیجیتال مهم دنیا یعنی اتریوم نیز طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داده و روی ۱۷۳۳ دلار قرار گرفته بود. سرمایه بازار اتریوم در نتیجه این کاهش قیمت به ۲۰۲ میلیارد دلار رسید. این افت قیمت به بیت کوین و اتریوم محدود نشد. عمده ارزهای دیجیتال مهم در ۲۴ ساعت گذشته بازدهی منفی داشتند.

بیت کوین طلاناکامی طلا برای پس گرفتن مرز ۱۸۰۰ دلار

طلا در سه روز پایانی هفته گذشته برای بازگشت به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار تلاش کرد، اما در هر سه روز ناکام ماند و معاملات روز جمعه را با قیمت ۱۷۸۱ دلار به پایان رساند. ناکامی طلا برای پس گرفتن مرز ۱۸۰۰ دلار در حالی اتفاق افتاد که مقامات فدرال رزرو معتقدند هنوز راه زیادی تا تحقق بازسازی اقتصادی باقی مانده است. آمریکا مراحل اولیه بازسازی اقتصادی را به خوبی پیمود، اما اشتغال در این کشور هنوز اختلاف زیادی با پیش از شروع پاندمی دارد. انتظار می‌رود قبل از بازگشت اقتصاد به شرایط پیش از پاندمی تورم بالایی به وجود آید.

بانک مرکزی آمریکا آمادگی خود برای تغییر جهت سیاست پولی در صورت جدی شدن مسئله تورم را اعلام کرد و فلز گرانبها از آن پس نتوانست به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار بازگردد. به نظر می‌رسد فعالان اقتصادی و مردم کاملا به قدرت ابزار پولی فدرال رزرو باور دارند و می‌دانند در صورت بروز تورم فدرال رزرو به راحتی آن را کنترل می‌کند. شاید ناکامی طلا برای صعود نیز تحت تاثیر همین اعتبار بالای فدرال رزرو اتفاق افتاده باشد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...