|
کدخبر: 181509

اعتراض مردم به وام ۷ میلیون تومانی دولت / علت چیست؟

بانک مرکزی اعلام کرده که برای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرایند تامین مالی زنجیره تولید وام هفت میلیون تومانی با سود ۱۸ درصدی می‌دهد. آیا این وام به معیشت مردم کمک می‌کند؟

اقتصاد اعتراض مردم به وام ۷ میلیون تومانی دولت / علت چیست؟

بانک مرکزی دستور داده که پنج بانک وام هفت میلیون تومانی پرداخت کنند. این وام پول نقد نیست، بلکه یک کارت اعتباری است که دریافت کننده باید از فروشگاه‌هایی که طرف قرارداد بانک هستند کالا خریداری کند.

این موضوع که مردم نمی‌توانند از این وام برای دیگر هزینه‌های زندگی خود استفاده کنند مورد اعتراض مردم است. نرخ سود این وام ۱۸ درصد و بازپرداخت آن ۱۸ ماهه است یعنی هر قسط این وام ۴۴۶ هزار تومانی است.

بانک مرکزی اعلام کرده که برای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرایند تامین مالی زنجیره تولید این وام را می‌دهد اما به چه قیمتی؟

بسیاری از مردم بر این باورند که بانک مرکزی از جیب مردم و قیمت گران فروختن کالاهای مصرفی به زنجیره تولید کمک می‌کند. بنابراین این کمک به مردم نیست، بلکه برداشت از جیب مردم است.

منبع: تجارت نیوز
  • حسین ارسالی در

    روحانی بجای ارزون کردن بازار میاد به مرد م وام میده تا بعدا بگه ببینید قدرت خرید مردم بالا رفته و اصلا گرونی وجود نداره.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...