|
کدخبر: 180558

تنظیم بازار کالاهای اساسی از منابع یارانه ها

با هدف تنظیم بازار کالاهای اساسی ضروری و به جهت اهمیت ویژه خرید تضمینی گندم از کشاورزان برای تامین یارانه نان و امنیت غذایی کشور ، پرداخت از محل منابع نقدی سازمان هدفمندسازی یارانه ها صورت گرفت.

اقتصاد تنظیم بازار کالاهای اساسی از منابع یارانه ها

امید حاجتی رئیس هیات مدیره ومدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها در گفتگویی، با اشاره به پرداخت بخشی از منابع هدفمندی برای امنیت غذایی، گفت: با توجه به اهمیت داشتن امنیت غذایی هموطنان عزیز و همچنین تامین مسکن اقشار نیازمند و محروم جامعه در شرایط خاص کشور به جهت تحریم همه جانبه دشمنان و وجود بیماری منحوس کرونا پرداختهای زیر به دستگاه های اجرایی کشورانجام تا انشاالله شاهد ارائه هرچه بهتر و سریع تر خدمات به ملت شریف ایران اسلامی باشیم.

وی همچنین افزود با تامین بموقع منابع مالی این سازمان از سوی شرکت های تامین کننده تلاش خواهیم کرد امنیت غذایی کشور را که ازاهمیت ویژه ایی برخوردار است تامین کرده و از دست اندازی و ورود دلالان و سوداگران به این بخش جلو گیری نماییم.

بر این اساس، امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان و از ابتدای سال تا این تاریخ مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد را دریافت نمود.

همچنین سازمان تامین اجتماعی بابت بیمه اقشار خاص مبلغ ۵۰میلیارد تومان و از ابتدای سال تا این تاریخ مبلغ ۷۳ میلیارد تومان را دریافت نمود. از سوی دیگر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابت کمک به تامین مسکن محرومین مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان و ابتدای سال تا این تاریخ مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان را دریافت نمود. همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت بابت تنظیم کالاهای اساسی و ضروری مبلغ ۲۰میلیارد تومان و اول سال تا این تاریخ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را دریافت کرده است.

 حاجتی ضمن بیان این نکته که پرداختهای صورت گرفته با وجود منابع محدود سازمان از لحاظ میزان واریزی شرکتهای تامین کننده منابع نقدی سازمان به دلیل جنگ نابرابراقتصادی دشمنان و تحریم همه جانبه و نیز تاثیر گذاربودن بیماری کرونا می باشد ابرازامیدواری نمود با تسریع درتامین منابع مالی سازمان هدفمندسازی ازجانب شرکت های تامین کننده، بامدیریت صحیح منابع تکالیف قانونی خود را به خوبی انجام دهیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...