|
کدخبر: 177580

نگاه سیاسی به اقتصاد مسیر کشور را متفاوت می کند

رییس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف گفت: نگاه سیاسی به حوزه اقتصاد حتما موجب مشکلاتی می‌شود و قطعا مسیر کشور را متفاوت خواهد کرد.

اقتصاد  نگاه سیاسی به اقتصاد مسیر کشور را متفاوت می کند

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی پیش از ظهر روز دوشنبه ۱۷ خرداد در نشست مشترک کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با کمیته‌های استانی سراسر کشور این شورا اظهار کرد: امروز نزدیک به ۱۵ هزار نفر فقط اعضای کمیته اقتصادی در سراسر کشور هستند، افرادی که یا فعالیت اقتصادی دارند یا تحصیلات تخصصی در حوزه اقتصاد دارند یا استاد دانشگاه هستند که این ظرفیت بزرگ برای نظام است، با این تیم یک ساختار بزرگ و گسترده در کشور تدارک دیده شده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد: تقریباً اکثریت نمایندگان مجلس از کاندیدا‌های شورای ائتلاف در انتخابات مجلس هستند؛ اکنون این ظرفیت که با حضور نمایندگان مجلس، فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و چهره‌های دیگر در حوزه اقتصاد در خدمت ستاد انتخاباتی شورای ائتلاف و حجت الاسلام رییسی است.

پورابراهیمی تصریح کرد: این ظرفیت تنها برای انتخابات ریاست جمهوری نخواهد بود و آمادگی این وجود دارد، ظرفیت و توان کارشناسی کمیته اقتصادی در اختیار کاندیدا‌های شورا‌های شهر، میاندوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: کشور اکنون با بحران‌ها و مشکلات متعددی مواجه است و امیدواریم با اتکا به این ظرفیت و توان کارشناسی که ایجاد شده مشکلات کشور حل شود.

رییس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، ادامه داد: یکی از موضوعات مورد بحث، بحث گروه ویژه اقدام مالی یا FATF است؛ اگر چه سعی شده است مشکل آن را حل شود، اما باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی را در اولویت قرار داده و تقویت کرد تا اثرگزاری عوامل خارجی تا حد ممکن کاهش یابد.

پورابراهیمی معقتد است: برای برون رفت از شرایط کنونی در اقتصاد کشور، نیازمند اقدامات خیلی خاص نیستیم، فقط اگر آنچه که به عنوان راهکار‌های علمی و تخصصی توسط دلسوزان نظام در طول این سال‌ها ارائه شده است، مورد توجه و استفاده قرار گیرد، مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: ادبیات ما هم یک ادبیات کاملا تخصصی است، نگاه سیاسی به حوزه اقتصاد حتما موجب مشکلاتی می‌شود و قطعا مسیر کشور را متفاوت خواهد کرد.

رییس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف تاکید کرد: نگاه ما در حوزه اقتصادی نگاه مبتنی بر رویکرد کاملا تخصصی و حرفه‌ای و با اجماع نظر متخصصان شکل گرفته است.

پورابراهیمی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته مشکلات کشور به مذاکرات گره زده شد، اقتصاد ایران را شرطی کردند و به جای اینکه اقتصاد ایران را با رویکرد توانمندی‌های داخلی به منصه ظهور برسانند به سمت اقتصاد شرطی سوق دادند.

وی ادامه داد: با صراحت اعلام میکنم مجموعه جریان انقلاب در کشور بدون اتکا به مذاکرات، احقاق حقوق کشور را دنبال خواهد کرد و همچنین ذره‌ای از منافع ملی در مذاکرات کوتاه نخواهد آمد و موضوعات اقتصادی کشور را نیز نباید به مذاکرات گره زد.

رییس کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: تمامی توان کمیته اقتصادی و کانون‌های ملی و استانی شانا در خدمت جریان انقلاب و بخصوص حجت الاسلام رییسی قرار دارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...