|
کدخبر: 155525

اثر افت قیمت دلار روی نرخ پراید

پراید ۱۱۱ که بعد از افزایش قیمت دلار از مرز ۱۳۰ میلیون تومان گذشته بود، دوباره ارزان شد.

اقتصاد اثر افت قیمت دلار روی نرخ پراید

کارشناسان اقتصادی معتقدند اولین بازاری که به افزایش و کاهش دلار واکنش نشان می دهد، بازار خودرو و به خصوص پراید است. قیمت پراید در هفته گذشته و در روزهای افزایش قیمت دلار هر روز بیشتر می شد، تا جایی که از مرز ۱۳۰ میلیون تومان هم عبور کرد.

اما دیروز و بعد از افت قیمت دلار قیمت پراید هم دوباره نزولی شد. فعالان بازار اعتقاد دارند اگر افت قیمت دلار همچنان ادامه داشته باشد، قیمت پراید هم تا شب عید با کاهش همراه است. رصد بازار خودرو نشان می دهد دو خودرو پرطرفدار بازار یعنی پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ حدود ۲ تا ۳ میلیون ارزان تر از قبل فروخته می شوند.

قیمت پراید ۱۱۱ روز شنبه اول هفته حدود ۱۳۰ میلیون تومان بود، اما امروز قیمت این خودرو حدود ۱۲۷ میلیون تومان اعلام شد. پراید ۱۳۱ هم که به ۱۱۲ میلیون تومان رسیده بود،‌در بازار دیروز با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان معامله شد.

تیبا ۲ و ساینا در بازار چند؟

در حال حاضر ریزش چندانی در بقیه خودروها دیده نمی شود. قیمت تیبا دو در بازار خودرو حدود ۱۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. ساینا هم با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان فروخته می شود.

قیمت تیبا صندوقدار هم حدود ۱۲۲ میلیون تومان است. پراید ۱۳۲ تولید ال ۹۸ هم حدود ۱۱۳ میلیون تومان قیمت دارد.پراید ۱۵۱ se با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان فروخته می شود و قیمت پراید ۱۵۱ پلاس حدود ۱۲۳ میلیون تومان است.

کوییک دنده ای رینگ فولادی با قیمت ۱۴۳ میلیون تومان در بازار خودرو معامله می شود و کوییک دنده ای R هم حدود ۱۵۱ میلیون تومان قیمت دارد. ساینا پلاس دنده ای هم با قیمت ۱۴۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

منبع: کاماپرس
  • برج زرد ارسالی در

    داداش پراید ۱۱۱ و ۱۳۱ اولی رو از نمایشگا ه پرسیدم گفت ۹۰ تومن نقد میدم ۱۳۱ هم گفت ۷۰ نقد بده وردار برو این قیمتها که واسه دلار ۴۰ تومنیه کوییک ۱۱۰ تومن کسی خواست و پولش نقد بود تا ۱۰۸ هم میده فقط برید جایی که پول لازمن نه شخصی و دلالها تشکر

ارسال نظر