|
کدخبر: 153417

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به تعاونی ها

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا خبر داد و گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به تعاونی‌ها با کمک بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

اقتصاد پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به تعاونی ها

محمد کبیری، معاون امور تعاون وزارت کار با اشاره به پرداخت ۲۱هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا گفت: در دنیا سه میلیون تعاونی با یک میلیارد عضو وجود دارد، ۳۰۰تعاونی برتر دنیا نزدیک ۲۱۰۰میلیارد دلار گردش مالی دارند که نشان دهنده ظرفیت بالای تعاونی‌ها است.

وی از فعال بودن ۹۴ هزار تعاونی در کشور و ۷ هزار تعاونی در استان مازندران خبر داد و افزود: پس از چند سال با کمک وزارت تعاون و آموزش و پرورش، تعاونی‌های دانش‌آموزی احیا می‌شوند و کار فرهنگی و گروهی برای ترویج تعاونی‌ها از مدارس آغاز شده است.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه توسعه شفافیت و دولت الکترونیک افزود: معاونت تعاون با ایجاد سامانه جامع و هوشمند، بخش تعاون را از یک اتاق نسبتا تاریک به اتاق شیشه‌ای تبدیل کرد که این‌امر به حذف امضاهای طلایی دراین حوزه منجر شد.

وی از راه‌اندازی ۱۱ مرکز نوآوری تعاون در کشور خبر داد و گفت: هدف نخست حمایت از تشکیل و توسعه کمی و کیفی تعاونی‌های دانش‌بنیان و نوبنیان و هدف دوم حمایت از توسعه، راه‌اندازی و نوسازی تعاونی‌ها و بهسازی فرآیندهای داخل تعاونی‌ها از طریق ارائه مشاوره‌های کسب و کار است.

کبیری ویژگی‌های توسعه تعاون را باز توزیع عادلانه ثروت و اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: تعاونی‌ها بستری را برای جذب سرمایه‌های خرد مردمی و ایجاد و تثبیت اشتغال فراهم می‌کنند. ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به تعاونی‌ها با کمک بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی احیای هدایت هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا و توسعه بازار را با کمک بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری از دیگر اقدامات حمایتی در تکمیل زنجیره تعاونی‌ها عنوان کرد و گفت: در این بخش میزان تسهیلات از ۶۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۲۱ هزار میلیارد تومان در امسال می‌رسد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...