|
کدخبر: 149099

تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار

خرید و فروش در بازار خودرو در حالی دوباره قفل شده که مشتریان منتظر کاهش حباب قیمت‌ها در این بازار هستند و البته عقب‌نشینی شورای رقابت برای گران کردن خودرو نیز بر این بازار تاثیرگذار خواهد بود.

اقتصاد تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار

به‌دنبال کاهش تقاضای خرید در بازار خودرو و عقب نشینی شورای رقابت برای افزایش ۳ ماهه قیمت خودرو، تعداد فروشندگان در این بازار بیشتر از تعداد خریداران شده و همین موضوع باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است. در حال حاضر نرخ ارز در کانال ۲۲ هزار تومان قرار دارد که هم قیمت با نرخ ارز در ۳۰مرداد امسال است. در این شرایط قیمت خودرو در حال نزدیک شدن به نرخ‌های مرداد است.

به این ترتیب همچنان شاهد وجود حباب در قیمت خودرو در بازار هستیم و به گفته فعالان بازار خودرو همچنان باید منتظر کاهش قیمت‌ها در این بازار باشیم. سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در این مورد گفت: با وجود افت قیمت ارز طی هفته‌های اخیر، قیمت خودرو در بازار به اندازه ارز، افت نداشته و به همین دلیل باید منتظر ریزش قیمت‌ها در این بازار باشیم و بازار هنوز هم برای افت قیمت خودرو جا دارد. وی تاکید کرد: با توجه به وعده‌های رئیس کل بانک مرکزی اگر نرخ ارز کاهش یابد و یا مدتی در یک قیمت ثابت بماند شاهد افت دوباره قیمت خودرو خواهیم بود. موتمنی با بیان اینکه تاثیر نرخ ارز بر بازار خودرو زیاد است، گفت: در حال حاضر معاملات در بازار خودرو به صفر رسیده و خریداران منتظرند تا قیمت‌ها پایین تر بیاید، برخی فروشندگان نیز خودروها را با قیمت‌های بالا عرضه می‌کنند که در نهایت معامله‌ای صورت نمی‌گیرد. وی تاکید کرد: طی سال جاری افزایش قیمتی در کارخانه و بازار خودرو نخواهیم داشت.

 

منبع: دنیای اقتصاد
 • ناشناس ارسالی در

  ذرت ذرت یک کمی هم پرت پرت باز ذرت ذرت

 • Ali ارسالی در

  چرا الکی شایعه میکنید کجا قیمت خودرو کاه ش پیدا کردید چرا چرا شایع بیخودی میکنید پراید بیست میلیونی ۱۰۰ میلیون هست خواهشا تبلیغ بیخودی نکنید آقای قالیباف فرمودند پراید ۲۰ میلیونی توی بازار ۱۰۰ میلیون ع رضه میکنند اگر ۲میلیون کاهش پیدا کرد دال بر ارزون شدن نیس

 • ناشناس ارسالی در

  دروغ محض است قیمت ها روز به روز بالاتر می رود . پزو پارس 240 میلیون

 • ناشناس ارسالی در

  دلالها از ویروس کرانا مرموزتر وکشنته ترند به محض اینکه یک جنسی که قبلا ده هزار تومان بوده الان به ده میلیون رسیده وبه محض اینکه ده هزار کم می شود بلا فاصله واکنش سریع مافیایشان بکار می برند ومی گویند ارزان شد یعنی به دلالها خبر می دهند که نگذارید ارزان شود دلالها از چرچیل به ارث بردند هیچ قدرتی بالاتر قدرت دلالها نبوده ونیست تا امروز که ای طور بوده است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...