|
کدخبر: 144809

جزئیات قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه امروز ۹۹/۱۰/۱۰

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۷۴۶ هزار تومان رسید.

حجم ویدیو: 2.10M | مدت زمان : 00:00:56
اقتصاد

به دنبال کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش کمک مالی کرونایی آمریکا، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱.۰۱ دلار افزایش ۱۸۷۹.۱۹ دلار فروخته شد.

میشائیل لانگ فورد، تحلیلگر بازار گفت: «کاهش ارزش دلار برای ایجاد روند افزایشی و اعتماد به طلا کافی است.»

با بی اعتنایی سرمایه‌گذاران به تصمیم رهبر اکثریت سنای امریکا برای به تعویق انداختن رای‌گیری افزایش رقم کمک مالی کرونایی آمریکا، شاخص دلار به کمترین میزان در دو سال گذشته رسید.

لانگ فورد گفت احتمالا این افزایش صورت می گیرد و این خبر برای طلا مثبت خواهد بود.

وی افزود طلا نیازمند یک اتفاق غیرمنتظره است تا یک افزایش قیمت چشمگیر از خود نشان دهد.

طلا به عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم و کاهش ارزش ارز محسوب می‌شود و این شرایط نتیجه اجرای اقدامات محرکی بیشتر است.

هان تان، تحلیلگر بازار در گفت: «طلا می‌تواند در ۲۰۲۱ به سطح ۲۰۰۰ دلار بازگردد و این بستگی به چشم‌انداز تورمی آمریکا دارد. محرک های مالی بیشتر در دوره ریاست جمهوری بایدن می‌تواند قیمت طلا را بالا ببرد.»

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۱۰ دی ساعت ۱۹، با ۳ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵،۷۰۲ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهار‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۱۰ دی ساعت ۱۹، با ۱۳۵ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۱،۵۹۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و ۴۰۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۷۴۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر