|
کدخبر: 143915

جاماندگان یارانه معیشتی کرونا چه کنند؟

۲۷آذر ماه به حساب برخی افراد که از سوی وزارت رفاه شناسایی شده بودند، یارانه معیشتی کرونا واریز شد؛ پس از واریز این یارانه، برخی افراد اعتراض داشتند که با وجود واجد شرایط بودن، یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند.

اقتصاد جاماندگان یارانه معیشتی کرونا چه کنند؟

پس از همه‌گیری و شیوع کرونا بسیاری از مشاغل مجبور به تعطیلی کسب و کار خود شدند؛ در نتیجه این تعطیلی‌ها افراد زیادی شغل و منبع درآمد خود را از دست دادند. ستاد ملی کرونا نیز در پی این تعطیلی‌ها، اقدام به اعطای یارانه معیشتی به افراد آسیب‌دیده ناشی از تعطیلی‌ها کرد که این یارانه به شیوه‌های مختلف به افراد واجد شرایط توزیع شد.

در آخرین مرحله توزیع یارانه معیشتی کرونا، مقرر شد تا در ۴ مرحله طی ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند به افراد مشمول یارانه‌های ۱۰۰ و ۱۲۰هزار تومانی تعلق گیرد. شروط مشمول شدن این یارانه از سوی ستاد ملی کرونا به وزارت رفاه ابلاغ و مقرر شد تا وزارت رفاه افرادی که دارای شرایط دریافت یارانه نقدی ۱۰۰ و ۱۲۰هزار تومانی بودند را شناسایی کند.

چه کسانی واجد شرایط شدند؟

یارانه معیشتی ۱۲۰هزار تومانی به افراد تحت پوشش کمیته امداد اعطا شد. همچنین عدم پرداخت حق بیمه ماهانه، نداشتن درآمد ثابت، شاخص پایین درآمدی و همچنین مشمول طرح یارانه معیشتی (که پیش‌تر اجرا شده‌بود) از شرایط لازم برای دریافت یارانه ۱۰۰هزار تومانی بود.

این افراد از سوی وزارت رفاه شناسایی شدند و باتوجه به گفته سخنگوی ستاد معیشتی کرونا، اطلاعات در دسترس وزارت رفاه ثبتی بوده و صحت سنجی شده است.

معترضان یارانه معیشتی کرونا

پس از واریز یارانه معیشتی کرونا، دو گروه از افراد معترض شدند. گروه اول؛ خانوارهایی که مشمول شرایط دریافت یارانه معیشتی کرونا بودند و مبلغی به حساب آنها واریز نشده‌بود. گروه دوم هم خانوارهایی بودند که از شرایط معیشتی مناسبی برخوردار نبودند اما به علت اینکه بیمه‌پرداز بودند، یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند.

در خصوص گروه اول اخیراً اعلام شده است که به حساب برخی از این افراد که واجد شرایط بوده ولی یارانه دریافت نکرده‌اند، یارانه معیشتی کرونا واریز شده است و به حساب باقی افراد نیز در روزهای آینده واریز خواهد شد.

درباره گروه دوم نیز هنوز تصمیمی از سوی مسئولان گرفته نشده و به گفته حسین میرزایی، سخنگوی ستاد معیشتی کرونا، این خانوارها باید همچنان منتظر بمانند.

منبع: اقتصاد آنلاین
  • احمد ارسالی در

    با سلام خدمت مسئولینی که مردم را درک نمی کنند . چرا ؟ چون اگر این مسئول باندازه ح قوقی که ما کارگرانی که تهت پوشش بیمه اجت ماعی هستیم رو داشتند هیچ موقع معیشتی 100 هزار تومن ناچیز رو قطع نمی کردند .آخه آقای عزیز مگه چقدر ما حقوق میگیریم . این حقوقی که ما دریافت میکنیم تا روز سوم بر ج هم نمیرسه چه برسه تا پایان ماه . تورو خدا یک کم هم بفکر ما کارگران باشید ممنون از شما

  • یک کارگر ارسالی در

    تروخدا به فکر کارگرا هم باشید ،بخدا با پایه حقوق ۱۹۰۰تومان در این دوره زندگی نمیچرخه با اجاره خونه و گرونی هایی که خودتون در جریانید

ارسال نظر