|
کدخبر: 142510

به این افراد وام سهام عدالت تعلق می گیرد + جزییات

از دوشنبه آینده بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟

اقتصاد به این افراد وام سهام عدالت تعلق می گیرد + جزییات

در روزهایی که فروش سهام عدالت در بازار سهام قفل شده قرار است برای کسانی که آزادسازی غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند طرح جدیدی اجرا شود.

از دوشنبه آینده بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟​

طبق اعلام قبلی معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ۳۰ میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.

علیرضا ماهیار با بیان اینکه پنج بانک دولتی و نیمه دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: البته برخی بانک‌های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت‌های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده‌اند.

معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت را با سود ۱۸درصدی البته بدون ضامن عنوان کرد و گفت: مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می‌شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.

ارزش این وام چقدر است؟

با توجه به ارزش ۱۳میلیونی سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی دارندگان این برگه‌های سهام عدالت تا ۶.۵ میلیون تومان می‌توانند وام دریافت کنند. این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی به حدود ۱۳ میلیون تومان می‌رسد.

منبع: رکنا
 • تقدمی ارسالی در

  روزی که اعلام شد سهام عدالت آزاد میشود در صدا وسیما مسئولین گفتند روش مستقیم‌را انتخاب کنید و تاکید داشتند ، حالا بعدازمدتها معلوم شد که غیر مستقیمی ها مزایای بیشتری دارند مثل کارت اعتباری و ...... چرا؟

 • لیلاهلالی فلاحیه ارسالی در

  من الن شش. ماهه نزدیک به هفت ماهه سهام خ ودم را فروختم ولی هیچ مبلغی به حسابم وار یز نشد. آخه. چرا؟؟؟؟؟کی پوله منو خورد. خ وده دولت یا. بانک به هرجا هم مراجعه میکن م میگن نمیدونیم... چرا اینکار بامردم میک نن. دولت چرا پولامون میخوره

 • ناشناس ارسالی در

  نظر شماسلام دونفرخانواده که فقط مستقیم ز دن ولی نفروختن تکلیف اینهاچیه

 • ناشناس ارسالی در

  نظر شماسلام دونفرخانواده که فقط مستقیم ز دن ولی نفروختن تکلیف اینهاچیه

ارسال نظر