|
کدخبر: 134444

ریزش قیمت مسکن مهر پردیس

قیمت واحدهای مسکن مهر شهر پردیس به تأسیر از ریزش قیمت دلار طی هفته‌های اخیر تا ۱۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

کاهش قیمت دلار بازار پر تقاضا و پر از دلال مسکن مهر شهر پردیس را تحت تاثیر مثبت قرار داده است. تا پیش از ریزش نرخ دلار واحدهای مسکن مهر آماده سکونت در فازهای متعدد پردیس با قیمت‌های بعضا بالای یک میلیارد تومان خرید و فروش می‌شد.

به‌عنوان مثال در فاز ۹ جدید قیمت یک واحد مسکونی با تمام امکانات ۹۵۰ تا یک میلیارد تومان بود. در فاز ۱۱ قیمت واحدهای کوزو نیز بین ۹۰۰ تا ۹۵۰ میلیون تومان بود. در فاز ۸ نیز واحدهای ۱۰۵ تا ۱۲۰ متر مربعی با قیمت بین ۹۵۰ تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان (واحد تکمیل شده و به اصطلاح فول) خرید و فروش می‌شد.

این در حالی است که طی دو هفته اخیر و با ریزش قیمت دلار و سایر ارزها، بازار مسکن مهر شهر پردیس تحت تاثیر مثبتی برای مصرف‌کنندگان قرار گرفته است. بر این اساس واحدهای مسکن مهر فاز ۸ بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند. در این فاز کاهش قیمت حدود ۱۵۰ میلیون تومان بوده است.

 در فاز ۱۱ (کوزو) واحدهای آماده سکونت (ضامن کلید و کلید تحویل) بین ۷۵۰ تا ۸۲۰ میلیون تومان در فایل فروش قرار گرفته است. در فاز ۹ جدید نیز کاهش قیمت حدود ۱۰۰ میلیون تومان بوده است. ناگفته نماند یکی از دلایل افزایش‌های نجومی قیمت مسکن مهر پردیس فعالیت‌ دلالان این شهر است. دلالانی که گفته می‌شود برخی از آنها ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد مسکن مهر را در اختیار دارند.

به‌نظر می‌رسد تداوم کاهش قیمت دلار بیشترین تاثیر را در بازار مسکن شهرهای جدید به‌خصوص پردیس خواهد گذاشت. گرچه کارشناسان اقتصادی بر تاثیرگذاری این روند بر بازار مسکن کشور تأکید می‌کنند اما با توجه به وضعیت این بخش (افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی) در کوتاه مدت نباید منتظر ریزش قیمت‌ها در کلانشهرها از جمله تهران باشیم. عدم تناسب عرضه و تقاضا در شهرهای بزرگ نیز دلیلی برای سرعت کم کاهش قیمت مسکن به شمار می‌رود.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    علاج بیماری گرونی نخریدن است یا علی

  • ناشناس ارسالی در

    جناب پا گذاشتن در چنین مکانی ..بعنی پا گ ذاشتن در دزد خانه .‌در جایی که خون مردم را میمکنند تا به سود باد آورده برسند .. اینها کثیف ترین آدمها هستند که باعث بدبخ تی مردم شدند. شغلی است که برای منافع خود آن قدر فشار را به مردم زیاد کردند ..که مردم هر روز آرزوی مرگ برای آنها می کنند بارها لز دولت خواستیم تا این صنف زالو صف ت دا تعطیل کند چون با داشتن اینترنت. ا رائه خانه بدون قیمت در ان .تعیین قیمت مس کن توسط کار شناس دادگستری دادن قیمت خانه و تعیین قیمت مصالح بکار برده شده در ان ثبت در دفاتر اصلی دولت نیازی به ایت صنف دلال نیست......اما چون همه دولتمردان در نیکت برای و سود باد آورده سرمایه گذاری کردند ‌واینها هم دلال دولت و بانک‌ها هست ند گوش نمی دهند ..حاضرند همه مردم را ونس ل ل جدید را قربانی کنند تا به سود های ک لات برسند ..گران ترین خانه لا ماری یک ال ی دومیلیون ساخته شده به ۴۹ میلیون نی فرو شند به خاطر حق کنسیون

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...