|
کدخبر: 134241

خرید روغن مشروط شد!

این روزها شاهد اتفاق‌های کم نظیری در بازار هستیم و مردم برای خرید روغن نباتی در برخی فروشگاه‌ها باید کالاهای دیگری مانند کنسرو ماهی تن و رب گوجه فرنگی را نیز خریداری کنند.

اقتصاد خرید روغن مشروط شد!

این روزها پدیده کم نظیری را در برخی از فروشگاه‌های خرده فروشی مشاهده می‌کنیم که نمونه آن را تنها در اواخر دهه ۵۰ مشاهده شده و فروش یک لیتر روغن نباتی منوط به خرید کالاهای دیگری مانند رب گوجه فرنگی و کنسرو ماهی تن شده است.

در هفته‌های اخیر به دلیل عدم ترخیص روغن‌های خام مانده در گمرک، بازار با کمبود روغن نباتی مواجه شد که این امر زمینه بروز چنین تخلفاتی را فراهم کرد.

مغازه ها: به ما هم اینطور می‌فروشند!

برای پیگیری این موضوع به سراغ خرده فروشی‌های سطح شهر رفتیم و دلیل آن را جویا شدیم و چنین پاسخی شنیده شد که شرکت‌های توزیع‌کننده روغن نباتی نیز خود برای فروش روغن به ما چنین درخواستی دارند بنابراین ما نیز مجبور به اینکار هستیم.

کارخانه‌های تولید‌کننده روغن نباتی: تکذیب میکنیم

بنابر این گزارش برای پیگیری این موضوع به سراغ بیرشک دبیر انجمن روغن نباتی رفتیم و از وی پرسیده شده که آیا شرکت‌های شما اقدام به فروش اجباری محصولات دیگری مانند کنسرو ماهی تن و رب گوجه فرنگی برای فروش روغن می‌کنند.

وی در واکنش به فروش اجباری برخی کالاها نظیر کنسرو ماهی تن و رب گوجه فرنگی برای خرید روغن نباتی در برخی از فروشگاه‌ها گفت: فروش اجباری این محصولات توسط کارخانه‌های تولید‌کننده روغن نباتی به شدت تکذیب می‌شود و دلیل این امر را باید جای دیگری جست‌وجو کرد.

وی افزود: باید توجه داشت که بخش زیادی از تولید روغن نباتی در کارخانه هایی تولید می‌شود که تنها تولید‌کننده روغن نباتی هستند و محصول دیگری برای عرضه ندارند.

سازمان حمایت ورود کند

دبیر انجمن روغن نباتی ادامه داد: احتمال می‌دهم که با توجه به داغ بودن موضوع فروش روغن نباتی این اتفاق در بخش فروش رخ می‌دهد و لازم است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان برای جلوگیری از این امر ورود کند.

وی تاکید کرد: این امر ربطی به کارخانه‌های تولید‌کننده روغن نباتی ندارد و باید دلیل آن را در جاهای دیگری پیدا کرد.

تعزیرات: اتاق اصناف و وزارت صمت بازرسی کنند و تشکل پرونده دهند

 اسفنانی معاون سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع بالا دستی نیز به این موضوع واکنش نشان داد اما او نیز به نحوی توپ را در زمین دستگاه‌های دیگر انداخت و اظهارکرد: بازرسی‌های و نظارت‌ها باید توسط اتاق اصناف و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های انجام شود.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی مرجع دادرسی است و تخلفات صورت گرفته بعد از تشکیل پرونده توسط دستگاه‌های یاد شده در تعزیرات به آن رسیدگی می‌شود.

وی در این ارتباط اظهار کرد: اگر فردی اقدام به فروش اجباری کالا یا کالاهای دیگری در کنار کالاهای درخواستی خریدار کنند ضمن پس گرفتن کالا ۵ برابر قیمت آن جریمه می‌شوند.

مردم شکایت و گزارش کنند!

معاون سازمان تعزیرات حکومتی افزود: افراد در صورت مشاهده این امر با مراجعه به سامانه ۱۳۵ گزارش و شکایت خود را ارائه دهند.

بنابر این گزارش اتاق‌های اصناف ایران و استانی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های استانی این وزارتخانه نیز حتما توجیهات مشابهی در این باره دارند اما این مصرف‌کننده است که بعد از تحمل کمبود روغن نباتی در بازار، حالا که این محصول به بازار آمده نیز باید با چنین برخوردهایی مواجه شود.

گفتنی است که بازار روغن نباتی هنوز با کمبودهایی در بخش روغن‌های نیمه جامد حلبی و سرخ کردنی که منشا پالم دارد، مواجه است زیرا هنوز محموله‌های آن از گمرک ترخیص نشده‌اند.

منبع: تسنیم
 • حامد ارسالی در

  واقعاً کشور ما به کدام سو میرود نه نظارت ی نه پیشرفتی هرروز بدتر از دیروز فقط خدا به داد مردم برسه

 • ابراهیم ارسالی در

  حالا حالاها با پوست ملت کار دارند

 • نویسنده ارسالی در

  عجب، باید یه لِگِدی گذاشت می آن او تشکیل ات صندوق، تا فَمان حرفشان بشن، گیر آدمش نی اُفتادن،نقطه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من درشیرامحله کتس بس زندگی میکنم وت مام مغازه دارروغن انبارکردن وفروش ندارن ماچکادکنیم بااینا چرارسیدگی نمیشه

 • ناشناس ارسالی در

  باعث بیشتر مشکلات اقتصادی گمرک می باشد.

 • ناشناس ارسالی در

  به شدت تکذیب می شود حکایت از آن دارد که از جا اطلاع نداری ما برای سفارش سه کارتن روعن 6 چای 90 هزار تومانی همراه روغن فا کتور کرد که تا چند سال چای به فروش نمی ر سد کاش برای فرار از جوابگوی دقیق سراغ کل مه راحت تکذیب می شود نمی رفتیم

 • ناشناس ارسالی در

  خیانت محتکران، مخصوصا شرکت طبیعت که روغن را احتکار و با تن ماهی 25000تومانی و چای 500گ90هزار ت و..... در این شرایط بحرانی،میفروشند در حافظه ما مردم می‌ماند. ای مومنان موقع عمل ایمان به حساب می آید.

 • عزت الله ارسالی در

  سلام،بی خاصیت ترین سازمان کشور سازمان تع زیزات حکومتی است،ما در شهرستان ها نمونه ای از برخورد و رسیدگی به گزارشات مردم را اصلا سراغ نداریم،،گاه فقط به خاطر مستند سازی در تلویزیون ماهی یکبار یقه یکی را می گیرند.

 • ناشناس ارسالی در

  خر تو خر تر از ایران در دنیا سراغ دارید؟ ؟

 • نصیری ارسالی در

  آقای محترم خبرنگار اگر در گفتار فروشگاه داران دقت کنید اظهار کردن شرکتهای توزیع کننده با این شرایط میفروشند نه شرکتهای ت ولید کننده

 • لطفعلی ارسالی در

  واقعا خاک بر سر این مسعولین روغن تو پاکس تان فراوونه و ارزون

 • ناشناس ارسالی در

  بنده خودم چند روز پیش رفتم تمام شهر را گ شتم‌روغن نبود.تا یک مغازه پیدا کردم که ی ک دونه روغن بیشتر نمی داد.ومیکفت رفتم در خواست روغن دادم گفتن باید چاهی ایرانی را هم ببرید.حال تکلف منه مصرف کننده چیست. نتوانستید. تورم را مهار کنید .اینم شد قو ض بالا قوض.اینم شد زندگی.

 • عبدالله ارسالی در

  این چه وضع مملکت داریه بیوه زن بذارند مدیریت مملکت ماه خیلی. خیلی مدیریتش بهتره. تمام همو. غمه مسئولان شده سیاست و جناح بازی. وفقط چسبیده اند به میز و صندلی. که کنه از دستشون ندهند مملکت آفتابه گرفتن

 • ناشناس ارسالی در

  خوب مملکت صاحب نداره دیگه مملکتی ک هر طی فی برای خودش یک رییس جمهور کل مملکت رییس جمهور میخاد چیکار خودشون ازپس هم برمیان مردم ک رییس جمهور انتخاب نکردن خواب ال ود تومدرسه موشها انتخاب کردن والله

 • ناشناس ارسالی در

  هرچند یکبار عذاب آلیک برامردم درست میکنم تواین چهل سال یاماکارونی رونایاب میکنن یا رب یا دستمال یاپیاز حالا روغن نباتی ا لهی دلیل بمیرین که نمیزارین یه آب خوش از گلومون پایین بره

 • ناشناس ارسالی در

  بنده خودم سوپرمارکت دارم اگه رب نگیری اص لا روغن نمیدن

 • ناشناس ارسالی در

  آقای خبرنگار شما شماره یه ویزیتور بگیرید سفارش بدید ببینید چخبره به شرط روغن مید ن یه کارتن روغن یه کارتن رب نمونش تبرک

 • ناشناس ارسالی در

  من چندروزپیش رفتم فروشگاه .کلی روغن داشت ن خالی میکردن داخل انبارشون ک بعد گرون ب فروشن .همش چرت وپرت هس ک میگن روغن نیس ر وغنی ک میخریدیم ۱۵میخوان بدن ۳۰.۴۰تومن . ما ادما خودمون به خودمون رحم نمیکنیم

 • علی ارسالی در

  ما خودمان به همدیگر رحم نمیکنیم. فقط برا ی خرید چیزی که کمبوده هجوم میبریم و صف م یکشیم و سعی میکنیم واسه دوماه جمع کنیم ت ا از غافله عقب نمانیم میشود همین. اقایان خانمها با نخوردن یک هفته یا ده روز روغن و رب و گوجه و هزارتا چیز دیگه غیر نان ک سی نمرده است. تو طول تاریخ نگاه کنید کسی از بی ربی و روغن و قند نمرده است. اگر م ردم با هم اتحاد داشته باشند و نخرند مطمئ ن باشید کمبود پیش نمیاد که هیچ. مجبورند نصف قیمت به شما بدهند. مشکل ما در همون ع دم تحمل ما تو ی هفته تا ده روزه

 • ناشناس ارسالی در

  یک کم به بلوچستان عزیز نگاه کنید قیمت کالا های مواد غذای موج میزند

 • گلی ارسالی در

  خدا لعنت کنه اونای که جنسا روگرون میکنن اون که داره میخوره اون که نداره باید بم یره خدایا ظهور اقا امام زمان را نزدیک کن ه که تکلیف همه معلوم بشه از این دنیا خلا ص شیم

ارسال نظر