|
کدخبر: 131693

با یارانه ۱۲۰ هزار تومانی چه می‌ توان خرید؟

طرح یارانه خرید کالاهای اساسی به تصویب نهایی مجلس رسیده، اما مردم از پرداخت این مبلغ ناراضی هستند و می‌گویند با این یارانه چیزی نمی‌توان خرید. با یارانه ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی چه می‌توان خرید؟

اقتصاد با یارانه ۱۲۰ هزار تومانی چه می‌ توان خرید؟

پرداخت یارانه جدید برای ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تصویب شده و لازم‌الاجراست اما دولت می‌گوید با این طرح مخالف است چون منبع مالی تامین اعتبار آن را ندارد.

مجلس دولت را مکلف کرده که منابع این طرح را از محل فروش اموال حق‌الامتیاز و واگذاری سهام دولت و حقوق مالکان ناشی از آن در چارچوب قانون وزارت اقتصاد و دارایی تأمین کند.

بین زمان تصویب کلیات طرح تا تصویب نهایی آن یک ماه وقفه افتاد. در این مدت طبق گزارش مرکز آمار ایران اقلام مصرفی هفت درصد گران شد، حتی در برخی از بخش‌ها میزان افزایش قیمت‌ها دو رقمی بود. در ماه قبل تورم حمل‌ونقل ۱۷ درصد، روغن‌ها و چربی‌ها ۱۶.۲ درصد و انرژی ۱۲.۸ درصد برآورد شده است.

این طرح قرار است حداکثر تا یک ماه اجرایی شود، تکلیف اجرایی شدن آن تا هفته اول آذر ماه تعیین شده است. با شیب تند افزایش قیمت کالاها و خدمات اساسی، در ماه‌های آینده با پرداخت این یارانه چه کالاهایی می‌توان خرید؟

پول نان هم نمی‌شود

مردم نیز در استفاده از این یارانه برای تامین کالاهای اساسی خود امیدوار نیستند و می‌گویند نهایتا می‌توان با این پول نان خرید، اظهارات برخی از مخاطبان را در ادامه می‌خوانید:

«من یک خانواده ۴نفره. هستم. بااین اوضاع گرونی معیشتی که نمی‌دن بماند حتما یارانه کالا هم نمی‌دن. ولی به رفیق من که کلی سرمایه و حقوق بگیره تعلق میگیره.»

«با این یارانه شما یه کیلو گوشت هم نمی توان خرید واقعا خجالت نمی کشید»

«پول مردم رو تو بورس دود شد که اینجا خرجش کنن»

«من ک دونفرم چی؟ ۱۲۰ تومن میشه یارانه خرید کالا. با ۱۲۰ هزار تومن من چی بخرم؟ یه کیسه برنج هم نمیشه.»

«این پولی که شما میگوید به درد نمی خوره ارزش نداره. خرج دو روزه»

«با این پولا حتی نمیشه پول نون خالی یک ماه رو بدیم چه برسه چیزای دیگه.»

«فقط جو سازی، روزی هزار بار یک خبر رو پخش میکنید اما روزانه قیمت مواد غذایی و کالاها گرون میشه و اون یارانه هم به درد خود دولت میخوره»

 

منبع: تجارت نیوز
 • خواننده ارسالی در

  اجازه
  بدین
  خبر
  منشتر بشه
  بعد
  سسریع
  کپی
  بزنید

 • یک نفر ارسالی در

  چند تکه استخوان که بریزیم جلو بعضی از کسانی که مماکت را به این روز انداختند امثال سگ

 • محمد ارسالی در

  خدا لعنت کند این دولت بی تدبیر که همه را افسرده کرده هر روز گرانی هر روز دروغ بدون کوچکترین نزارتی کسی هم به داد مردم نمیرسه

 • شهرومد ارسالی در

  این چه حکایتی،چراگرون میکنید،ازاون طرف ی ارانه بدید.

 • ffff@ ارسالی در

  چرا چرت پرت میگین.صدوبیست هزار تومن پول یه روزه یه ناهار وزیر وزاراس.بخوره تو کل تون.برین از کویت یاد بگبیری که ماهی چهار هزار دلار میخاد به هرنفر یارانه بده.واق عا از خون شهیدان خجالت باید بکشین.تف تو ذات امثالی مثل روحانی و بقیه مسعولین که بچه هاشون حال میکنن واین حال وروز مردمه. واقعا روی حضرت محمد وامام حسین رو سفید ک ردین.کسی که اداعای حضرت محمدی بودن داره ادعای حسینی بودن داره درد مردم رو حل میک نه به جای زر زدن و حرف زدن برا اماما.همه چیز رو نابود کردین.دین هم نابود شد با د ست شما

 • ناشناس ارسالی در

  ما مینویسیم ولی پخش نمی کنید

 • مهدی ارسالی در

  دولت منبع نداره مگه میشه
  این همه پ ولی که از طریق بورس از مردم کلاه برداری کرد کجا رفت؟

 • ناشناس ارسالی در

  تا میتوانید گران کنید تا گرانی را فقط بخ وریم.

ارسال نظر