|
کدخبر: 126624

قیمت بلیت مترو و اتوبوس افزایش می‌یابد؟

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تصویب یک فوریت لایحه تعیین نرخ بلیت مترو و اتوبوس گفت: دولتمردان باید نگاه ویژه‌ای به حمل‌ونقل عمومی داشته باشند.

اقتصاد قیمت بلیت مترو و اتوبوس افزایش می‌یابد؟

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران، ‌اظهارکرد: علیرغم اینکه دو نفر از اعضای شورا به دلیل ابتلا به کرونا در صحن امروز حضور نداشتند ولی جلسه به موقع تشکیل شد و موضوعات مختلفی به تصویب رسید.

وی افزود: موضوع مصوبه اوراق مشارکت جهت توسعه حمل‌ونقل عمومی، از جمله مباحث مورد طرح بود و شهرداری در صدد است که ۴ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت جهت افزایش حمل‌ونقل عمومی در تهران دریافت کند.

رئیس شورای شهر تهران در مورد آمار مسافران مترو و اتوبوس در پایتخت گفت: ‌به دلیل شیوع کرونا آمار مسافران ناوگان حمل‌ونقل عمومی نصف شده و درآمد شهرداری به همین میزان کاهش یافته است.

هاشمی گفت: ‌از طرفی شهرداری نتوانسته از کمک‌های دولت بهره‌مند شود بر همین اساس موضوع یک فوریت لایحه تعیین نرخ بلیت مترو و اتوبوس در صحن مورد گفت‌وگو قرار گرفت که بیشتر اعضای شورا به این یک فوریت رای مثبت دادند. البته رای امروز اعضا به معنای موافقت یا مخالفت قطعی در این زمینه نبوده است چرا که یک فوریت به تصویب رسید تا موضوع در کمیسیون مربوطه بیشتر بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: ‌اختلاف نظرها در مورد این افزایش نرخ در صحن زیاد بود و دولت باید نگاه ویژه‌ای به حمل‌ونقل عمومی در پایتخت داشته باشد. در زمینه کمبود اتوبوس به مرز هشدار رسیده‌ایم و باید حتما اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر ناوگان حمل‌ونقل عمومی توسعه بیشتری داشت قطعا آمار ابتلا به کرونا هم در تهران کمتر بود چرا که وقتی که تعداد مسافران زیاد باشد و امکان فاصله‌گذاری اجتماعی وجود نداشته باشد استفاده از ماسک به تنهایی در پیشگیری از انتقال کرونا کمک نمی‌کند.

* مدیران جدید به شهرداری می‌آیند

هاشمی در ادامه در مورد انتصاب جدید مدیران جدید شهرداری گفت: ‌پیروز حناچی روز گذشته به من این مسئله را اعلام کرد. تصمیم‌گیر نهایی در مورد انتصابات شخص شهردار است ولی اعضای شورا می‌توانند نظر مشورتی و تکمیلی‌شان را ارائه دهند.

وی بیان کرد: مدیران جدید برخی رؤسای مناطق و مدیران ارشد هستند که شهرداری اصولا ۲۴ ساعت تا ۳۶ ساعت قبل موضوع انتصابات جدید را به من اعلام می‌کنند و من آن را میان اعضای شورای مطرح می‌کنم که اگر کسی نظری دارد، اعلام کند.

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر