|
کدخبر: 126262

نگاهی به بازار عجیب سرمایه

در هفته‌ای که گذشت همه بازارها رکوردهای جدیدی را ثبت کردند و مرزهای مقاومتی جدیدی را پشت سر گذاشتند. در این میان دلار به کانال قیمتی جدید نزدیک شد، سکه بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد و حتی بورس هم تا مرز ورود به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی رفت و برگشت.

اقتصاد نگاهی به بازار عجیب سرمایه

طی هفته‌های اخیر بازار طلا و ارز به صورت پله‌ای رشد کرد و سکه با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت در طول هفته‌ای که گذشت بیشترین رشد را نسبت به دیگر بازارها به ثبت رساند.

سکه

قیمت سکه در این هفته به کانال ۱۴ میلیون تومان رسید و در حال نزدیک شدن به قله ۱۵ میلیون تومان است.

براساس داده شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه در پایان هفته منتهی به چهارم مهر ماه به قیمت ۱۳ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان رسید و در این هفته یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان گران شد.

با رشد ۹.۸ درصدی سکه طی روزهای اخیر، در پایان معاملات روز گذشته قیمت این فلز گرانبها به رقم ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید که بالاترین قیمت ثبت شده است.

طلا

طلای ۱۸ عیار رفتاری همانند سکه را طی هفته گذشته داشته و با رشد ۸.۴ درصدی در رده دوم جدول بازدهی هفتگی قرار گرفت.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان معاملات روز سوم مهر ماه به رقم یک میلیون و ۲۴۶ هزار تومان رسید، اما با افزایش قیمت ۱۰۵ هزار تومانی به ‌ازای هر گرم در طول هفته‌ای که گذشته به رقم یک میلیون و ۳۵۱ هزار تومانی رسید.

دلار

دلار در این هفته با افزایش قیمت بیش از هزار تومانی فاصله خود را برای رسیدن به مرز مقاومتی ۳۰ هزار تومان کمتر کرد.

اگر چه ممکن است طی روزهای اخیر و حتی چند هفته اخیر دلار در بازار آزاد وارد کانال قیمتی جدیدی شود اما صرافی ملی همچنان در اعلام این نرخ برای شاخص بازار ارز مقاومت می‌کند و دلار در این صرافی در کانال ۲۸ هزار تومان در است.

قیمت دلار در روز پنج‌شنبه سوم مهر ماه ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان بود، اما با افزایش قیمت هزار و ۱۰۰ تومانی در طول این هفته به رقم ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان در روز ۱۰ مهر ماه رسید.

عملکرد شاخص کل بورس در این هفته نیز همانند هفته‌های اخیر بود و ۶.۸ درصد افت کرد.

طبق داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل پیش از آغاز این هفته سطح یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحدی را نشان می‌داد در طول هفته با افت ۱۰۸ هزار واحدی در پایان معاملات روز چهارشنبه با قرار گرفتن روی سطح یک میلیون و ۵۰۳ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در هفته‌ای که گذشت حدود ۱٫۵ میلیون تومان کاهش یافت و به رقم ۱۴ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان رسید.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر