|
کدخبر: 121486

روغن هم نایاب شد!

رئیس اتحادیه سوپر مارکت‌ها با اشاره به کمبود روغن جامد در بازار گفت: حدود یک هفته بود که تولید کننده، کره را در بازار عرضه نکرد و از دو روز گذشته که عرضه آن شروع شده، قیمت حدوداً دو برابر شده است.

اقتصاد روغن هم نایاب شد!

سعید درخشانی در خصوص کمبود روغن جامد در بازار، اظهارکرد: این قلم کالا در بازار کم بوده و مردم نیز سراغ آن را می‌گیرند ولی کمبود وجود دارد.

عرضه دوباره کره در بازار با افزایش ۲ برابری قیمت

وی در پاسخ به دلیل این کمبود گفت: دلیلش را باید از تولید‌کننده پرسید، زیرا خریدار وجود دارد ولی اینکه چرا نیست به تولید‌کننده مربوط می‌شود.

رئیس اتحادیه سوپر مارکت‌ها و مواد پروتئینی با اشاره به گرانی کره در روزهای اخیر نیز خاطر نشان کرد: حدود یک هفته بود که تولید کننده، کره را در بازار عرضه نکرد و از دو روز گذشته که عرضه آن شروع شده، قیمت حدوداً دو برابر شده است.

درخشانی ادامه داد: قیمت کره ۱۰۰ گرمی از ۴۵۰۰ تومان به ۸ هزار تومان و کره ۵۰ گرمی از ۲۳۰۰ تومن به ۴۱۰۰ تومان افزایش یافته است و اینکه مجوزی برای افزایش قیمت گرفته شده یا خیر نیز اطلاعاتی ندارم ولی به هر حال این گرانی‌ها وجود دارد.

وی در پایان به افزایش قیمت تخم‌مرغ در این روزها نیز اشاره کرد و گفت: تخم‌مرغ نیز درحال‌حاضر شانه‌ای ۲۹ الی ۳۰ هزار تومان و حتی تا ۳۲ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد؛ البته فروشنده به هر قیمتی که بخرد هزار تا دوهزار تومان گرانتر می‌فروشد؛ بنابراین در همه این اقلام تولیدکننده قیمت را افزایش داده و فروشنده نیز مجبور به گران فروختن است.

منبع: اقتصاد آنلاین
 • ناشناس ارسالی در

  یکی‌بره‌مسئولین‌رو‌بیدارکنه

 • ایرانی ارسالی در

  کنترل بازار از دستتون خارج شده درست مثل آخرای ریاست جمهوری احمدی نژاد البته این خیلی بدتر

 • ناشناس ارسالی در

  ما دیگه به شنیدن خبرهای بد عادت کردیم مسئولین خوشحال باشند موفق شدند اما مراقب باشند خوردن بیش از حد کره کلسترول خونشان را بالا میبره

 • غلامحسن ارسالی در

  در این جنس حدود۸۰۰ گونه وجود دارد که بعض ی از گونه‌های معروف شامل communis, persi ca, pyrifolia, syriaca و ussuriensis وجو د دارد. گلابی معمولی یا گلابی اروپایی از گونه communis می‌باشد که میوه‌های آبدار با دانه‌های سنگی دارد و اغلب شکل کشیده دارد.

  اما انواع دیگری از گل ابی وجود دارند که به گلابی آسیایی معروف است که شکل آن‌ها شبیه سیب است. در منابع آلمانی منشأ گلابی را درکوه‌های البرز ذکر کرده‌اند. انواع مختلف گونه وحشی آن در ج نگل‌های گیلان و مازندارن وجود دارد که در زبان گیلکی به خوج[۴] و سنگ خوج و در زبا ن مازندرانی به سِتِکا معروف‌اند.
  < br /> گلابی درختی برگریز می‌باشد که در ش رایط آب وهوایی مناطق سرد جهان، جایی که ز مستان‌های سرد باعث برطرف شدن نیاز سرمایی زمستان آن می‌شود قابل پرورش و کشت است. میوهٔ این گیاه از لحاظ گیاه‌شناسی پوم اس ت و جزء میوه‌های کاذب به‌شمار می‌آید. می وه گلابی معمولی عمر انباری کوتاهی دارد ب ه همین دلیل باید قبل از رسیدن کامل برداش ت شود تا بتوان به راحتی به بازار رساند.< br />
  گلابی اروپایی که در شمال ای ران می‌روید، میوه‌ای است سخت با طعم متما یل به ترشی و شیرینی است

 • داود ارسالی در

  دریغ و حیف خون شهیدان

 • حامد ارسالی در

  باید یاد بگریم کم تر بریم دستشویی که کمت ر گرسنه بشیم شاید چند روز دیگه نان هم پی دا نشه .این بهترین روش هستش که بزرگان هم تاکید کردن برای خودکفایی

ارسال نظر