|
کدخبر: 113135

بازنشستگان کشوری در بورس سهامدار می‌شوند + جزییات

مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: با آغاز پذیره‌نویسی صندوق "مدیریت ثروت" صندوق بازنشستگی کشوری در فرابورس ایران، برای حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری و سایر خریداران، سهام ETF "مدیریت ثروت" عرضه می‌شود.

اقتصاد بازنشستگان کشوری در بورس سهامدار می‌شوند + جزییات

محمود طهماسبی امروز (چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹) در نشست معرفی صندوق "مدیریت ثروت" صندوق بازنشستگی کشوری در تالار فرابورس ایران، اظهار داشت: این صندوق به عنوان نخستین صندوق ETF صندوق بازنشستگی کشوری و در راستای اصلاح ساختار سرمایه‌گذاری و سبدگردانی این صندوق راه‌اندازی شده است.

وی افزود: پذیره‌نویسی صندوق "مدیریت ثروت" با نماد "مدیر" که از روز شنبه ۱۱ مردادماه ۹۹ با ارزش هر سهم یک هزار تومان در فرابورس آغاز و تا ۲۲ مرداد ۹۹ ادامه خواهد داشت، بزرگترین صندوق پذیره‌نویسی شده در بازار بورس با سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان در گام اول و در گام بعدی تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

طهماسبی اظهارکرد: اتفاق خوبی که در این صندوق سرمایه‌گذاری با کمک مجموعه مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری افتاد، این بود که در قالب تسهیلات اعتباری، حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری، برای خرید سهام ETF مدیریت ثروت تقاضای خود را ثبت کردند که در زمان پذیره‌نویسی، این سهام به آنها واگذار می‌شود و می‌توانند مانند سایر متقاضیان به صورت نقدی هم تعداد سهام خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: برنامه و هدف‌گذاری ما افزایش سرمایه این صندوق ETF تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم تا یک ماه آینده این هدف‌گذاری محقق شود.

مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین، گفت: پیش از این نیز صندوق بازنشستگی کشوری برای عرضه سهام بیمه ملت و همچنین ارائه تسهیلات خرید سهام دارایی یکم دولت اقدامات مشابهی در بازار سرمایه و برای بازنشستگان انجام داده بود.

وی با بیان اینکه مشاور این طرح یکی از بهترین و معتبرترین مجموعه‌های مشاوره حوزه سرمایه‌گذاری و بورس است، گفت: امیدواریم با کمک مشاور تخصصی و مجموعه‌ای که این صندوق را مدیریت می‌کند و همچنین شرایط بازار، شاهد آینده و بازدهی مناسب برای سهام این صندوق و سودآوری مطلوب برای بازنشستگان خریدار سهام و همچنین سایر افرادی که سهام این صندوق را خریداری می‌کنند، باشیم.

طهماسبی اظهارکرد: صندوق بازنشستگی کشوری در چند سال اخیر به عنوان یکی از بازیگران اصلی و حرفه‌ای در بازار سرمایه عمل کرده و بدور از رفتارهای هیجانی به رشد بازار سرمایه کشور کمک کرده است.

قرار است پذیره‌نویسی صندوق ETF مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری از روز شنبه ۱۱ مردادماه ۹۹ تا ۲۲ مرداد ۹۹ از طریق فرابورس انجام شود. ارزش پایه هر سهم در زمان پذیره‌نویسی ۱۰ هزار ریال (یک هزار تومان) و سرمایه اولیه این صندوق ۴۰۰ میلیارد تومان است. حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی "نامحدود" اعلام شده است. تمامی بازنشستگان کشوری مانند سایر خریداران سهام، می‌توانند به تعداد نامحدود و به صورت نقدی از طریق کارگزاری‌ها اقدام به خرید سهام این صندوق کنند.

منبع: ایلنا
 • ناشناس ارسالی در

  این کار فقط برای کشوری نباشد برای مستمری تامین اجتماعی هم گداشته شود ماهم بتوانیم سهام دارشویم

 • جعفر اخوندي ارسالی در

  چرا هيچ كاري براي مستمري بگيران انجام نمي دهند ما هم كار كرديم هم بيمه داديم بنده بيست سال كار كردم ده سال هم بخاطر بيماري كه نتوانستم كار كنم بيمه دادم بعد هم شدم مستمري بگير و هيچ امكاناتي براي ما نيست

 • سلمان ارسالی در

  تامین اجتماعی هم قول داده 2%سهام شستا رو بین مستمری بگیران تقسیم کنه که انشالله بزودی عملی خواهد شد.

 • ناشناس ارسالی در

  بدبخت بازنشسته های تامین اجتماعی آخه این چ عدالتی هه مگه این ها کار نکردن حق بیمه پرداخت نکردن خوب ب همه بازنشسته ها بدین

ارسال نظر