کدخبر: 107726

فروش سهام عدالت چقدر زمان می‌برد؟

بانک پارسیان برای تاخیر در واریز پول فروش سهام عدالت مشتریان عذرخواهی کرد و درباره فرآیند فروش سهام عدالت در این بانک توضیحاتی ارائه داد.

اقتصاد فروش سهام عدالت چقدر زمان می‌برد؟

فروشندگان سهام عدالت همچنان از تاخیر بانک‎ها در واریز پول فروش سهام‌شان گزارش می‌دهند. با این حال بانک‌ها زمان دقیقی برای واریز پول سهام عدالت مشخص نمی‌کنند و می‌گویند همه چیز به فرآیندی بستگی دارد که در بورس دنبال می‌شود.

کارگزاری‌های بانک‌ها هم پاسخ‌شان این است که به دنبال فروش سهام عدالت مردم در بهترین زمان ممکن هستند تا فروشندگان متضرر نشوند. فروشندگان اما از گرفتاری‌ها و نیاز مبرم‌شان به پول می‌گویند و معتقدند که بانک‌ها باید در زمان فروش سهام، این نکته را قید می‌کردند تا افراد تصمیم بگیرند که سهام‌شان را بفروشند یا نه؟

در این میان تعداد زیادی از مخاطبان درخواست کرده‌اند که وضعیت واریز پول فروش سهام عدالت در بانک پارسیان بررسی شود.

روابط عمومی این بانک در پاسخ به درخواست این دسته از مخاطبان، ضمن عذرخواهی از تاخیر در واریز پول فروش سهام عدالت توضیح می‌دهد: به محض اینکه متقاضیان فروش سهام عدالت فایل سفارش فروش‌شان را در بانک پارسیان ثبت می‌کنند، فایل اطلاعات آنها در چرخه سیستم سمات قرار می‌گیرد و به محض اینکه اطلاعات فروش پردازش و تایید شود، به کارگزاری پارسیان ارسال می‌شود.

روابط عمومی بانک پارسیان در پاسخ به اینکه مدت زمان ارسال اطلاعات مشتریان این بانک به کارگزاری چقدر است، توضیح می‌دهد که حداکثر در ۱۰ روز کاری بعد از ثبت اطلاعات متقاضیان در سیستم مالی، فهرست تقاضای فروش به کارگزاری پارسیان فرستاده می‌شود.

پس از این مرحله کارگزاری برای زمان فروش سهام عدالت مشتریان تصمیم می‌گیرد. کارگزاری‌ها می‌گویند که سهام سبد عدالت به تفکیک نمادهای مختلف جداسازی می‌شوند و به عنوان مثال سهام فلزات یا پتروشیمی‌ها و … جداگانه در فهرست فروش قرار می‌گیرند.

در واقع علت واریز پول سهام عدالت افراد در چند مرحله به این دلیل است که سهام سبد عدالت به تفکیک نمادها و جداگانه فروخته می‌شود. پس از اینکه سهام هر نماد فروخته شد پول آن حداکثر ظرف دو روز به حساب بانک ریخته می‌شود و بانک‌ها بلافاصله آن را به حساب مشتریان می‌ریزند.

منبع: تجارت نیوز
  • شاهین ارسالی در

    سلام بانک تجارت دیروز قسمتی از پول را واریز کرد وجدانی گرفتار هستیم ومشکلات مالی داریم لطفاً باقیمانده سهام رو هم زودتر بفروشید و پرداخت کنید بانک صادرات وسپه در دوقسط اکثر پولها رو واریز کردن واز تجارت هم می خوایم زودتر قسط سوم رو هم بریزه

  • ناشناس ارسالی در

    بانک ملت لعنتی طلبکارانه صحبت میکنه

  • ناشناس ارسالی در

    لطفا یکی بانک تعاون هم آدم حساب کنه فکر کنم این بانک هیچ مدیری نداره جواب مردم وبده

ارسال نظر