|
کدخبر: 187501 ساغر رحیمی‌شاد

در گفتگوی گسترش نیوز با دبیر انجمن واردکنندگان برنج مطرح شد:

قیمت برنج در یک قدمی انفجار!

مسیح کشاورز گفت: « قیمت برنج خارجی دیگر تهدیدی برای برنج ایرانی ندارد در نتیجه ضرورتی ندارد که دنبال ممنوعیت واردات باشند».

اخبار قیمت برنج در یک قدمی انفجار!

در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش قیمت و کمبود برنج به گوش می‌رسد. برای بررسی دلایل این افزایش قیمت با دبیر انجمن واردکنندگان برنج، مسیح کشاورز به گفتگو نشستیم. با گسترش نیوز همراه باشید.

کشاورز

مسیح کشاورز در ابتدای صحبت‌های خود به خبرنگار سرویس اصناف گسترش نیوز گفت: «وقتی برنج به اندازه کافی وارد کشور نشود کمبود ایجاد می کند و عده ای از این کمبود سواستفاده می‌کنند و قیمت‌ها را بالا می‌برند. به همین منظور در ستاد تنظیم بازار یک ماه پیش با این استدلال که کاهش جدی وارداتی ۶۰ تا ۸۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ و ۹۹ داشتیم وهمچنین به قوه دیگری که باید ممنوعیت واردات را بر می‌داشت گفتیم که قیمت برنج خارجی دیگر تهدیدی برای برنج ایرانی ندارد در نتیجه ضرورتی ندارد که شما دنبال ممنوعیت واردات برای حمایت از برنج ایرانی باشید».

وی در ادامه افزود:« الان تقریبا برنج‌های پرفروش ایرانی با محصولات خارجی یک قیمت هستند و از ۲۰ هزار تومان شروع می‌شود. ولی از آنجایی که جهاد مخالف این کار است. دوره ممنوعیت بر قرار شده از ۳۱ تیر ماه دیگر هیچ برنجی وارد کشور نخواهد شد ما این پیش بینی را کردیم و به دولت هم گفتیم که اگر این اتفاق بیوفتد در کشور با کمبود و در نهایت گرانی برنج مواجه خواهیم شد».

دبیر انجمن واردکنندگان برنج خاطرنشان کرد: «گفته شده که به دلیل کاهش بارندگی میزان تولید داخل کم شده ولی عدد ها تقریبا مانند سال گذشته اعلام شده است».

کشاورز در صحبت‌های پایانی خود به خبرنگار گسترش نیوز گفت: «ارتباط برنج خارجی با برنج ایرانی یک طرفه است به این معنا که افزایش قیمت برنج خارجی باعث افزایش قیمت برنج ایرانی می‌شود اما کاهش قیمت برنج خارجی باعث کاهش قیمت برنج ایرانی نمی‌شود بلکه از افزایش قیمت غیرمنطقی برنج ایرانی جلوگیری می‌کند. پیشنهاد ما این بود که اقشار ضعیف جامعه که حدود ۶ دهک هستند از طریق برنج خارجی تامین شوند».

 • ناشناس ارسالی در

  باید وارد شود وگرنه دلال واسطه احتکار وح تی بعضی تولید کنندگان آماده آمد ولی برنج با کیفت سالم وارد شود نه مسموم بد

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت خدا بر سو استفاده گران باید روزی جواب پس بدن

 • ناشناس ارسالی در

  بس کنید شماها یک مشت دلال حرام خورید که دائم پالس منفی به بازار میدهید که واردات آزاد هر چیزی بی حساب و کتاب بشه تا ازاین آشفته بازار جیبتون را پر کنید.

 • ناصزم ارسالی در

  زمانی که

 • مهدی ارسالی در

  برای شما هیچ مهم نیست که مردم بتوانند بر نج کیلویی ۴۰ هزارتومان بخرن وازسفره مردم لبنیات ،میوه ،مرغ وگوش و...حذف بشود اشک الی نداره اکثر شما رده بالییها حقوقها نج ومی دارین می توانید این چیزها را بخرید.. .!!

 • شالیکار مازنی ارسالی در

  مثل سگ دروغ میگه دلال بی شرف

 • محمد ارسالی در

  بدبختی به کورمیگن عینعلی به کچل میگن ذلف علی به شمای ضدکشاورزهم لقب کشاورزدادن آخ ه مردحسابی اصلن میدونی برنج چه جوری کشت میشه چقدرزحمت داره وچقدرهزینه داره کشاور زبدبخت که هست میخوای بدبخت ترش کنی

 • تناز ارسالی در

  کجا کمبود برنج داریم
  چرا بازم میخاین بااین دلایل گرونی بکنین
  خدا ازتون نگذره 😠
  ایران دیگه جای زندگی کردن نیس
  خدالعنتتون کنه

 • ناشناس ارسالی در

  خخ

 • ناشناس ارسالی در

  خدا اینان را نابود کند که باعث گرانی هست ند الهی صرتان بشود توی جانشان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...