|
کدخبر: 327153

عزای عمومی مانع برگزاری امتحانات دانش آموزان نمی شود

سخنگوی دولت اظهار کرد که برگزاری عزای عمومی و مسائل مشابه تأثیری منفی بر امتحانات دانش‌آموزان و آزمون‌ها ندارد و خللی ایجاد نخواهد کرد.

آموزشی

چندی پیش برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان به دلیل اشکالات در سامانه آموزش و پرورش به تأخیر افتاد.

و در پی همین خبر، مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش از تغییر زمان اجرای آزمون روز اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم خبر داد.

در این اطلاعیه آمده‌ بود: آموزش و پرورش همواره در پی ارتقای نظام آموزشی کشور است. در همین راستا، اجرای مصوبه تأثیر قطعی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را همسو با تقویت کیفیت آموزش و بازگرداندن مرجعیت به کتاب درسی، معلم و‌ مدرسه و ایجاد شرایط نسبتاً برابر برای راهیابی دانش‌آموزان مستعد به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌داند.

برای تحقق این امر و اجرای مطلوب امتحانات نهایی، از ابتدای سال جاری برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت اما فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه در سامانه با مشکل روبرو شد. ضمن پوزش از یکایک دانش‌آموزان و اولیاء گرامی آنها و در پاسخ به درخواست مدیران اجرایی حوزه‌های امتحانیِ در سراسر کشور، با هدف تمرکز و ایجاد آرامش و جلوگیری از تضییع حقوق دانش‌آموزان عزیز، زمان آزمون اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت اعلام خواهد شد.

بدیهی است زمان و ساعت همه امتحانات دیگر، مطابق تقویم اعلامی قبلی خواهد بود.

اما در پی حادثه شهادت رئیس جمهور کشور و عزای عمومی که توسط رهبری ابلاغ شد، شایان ذکر است که  عزای عمومی و موضوعات این‌چنینی خللی در برگزاری امتحانات دانش آموزان و آزمون‌ها ایجاد نخواهد کرد و امتحانات به همان روالی که تعیین شده بود، برگزار خواهد شد.

​جزئیات این خبر را در ویدیوی منتشر شده از سخنگوی دولت در این گزارش مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها