|
کدخبر: 187347

برنامه ریزی دقیقی برای بازگشایی مدارس لازم است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: آموزش و پرورش برای آموزش‌های حضوری و کلاس‌های حضوری برنامه‌ریزی کند.

آموزشی برنامه ریزی دقیقی برای بازگشایی مدارس لازم است

 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اهمیت آموزش در مدارس اظهار داشت: یکی از مهمترین ضرورت‌ها در حوزه آموزش و پرورش مسئله آموزش حضوری است و باید در این راستا با یک برنامه دقیق و مدون تلاش کرد و حتی می‌توان کلاس های درس را به شکل شیفت صبح و عصر و آن هم در مدت زمان ۲ یا ۳ ساعت برگزار کرد.

وی افزود: اعتلای تعلیم و تربیت عامل اعتلای نظام اسلامی خواهد بود و تعلیم و تزکیه از جمله وظایف ذاتی معلم و اساتید است و علیرغم دشورای‌های موجود نباید از آموزش، رشد علمی و استعدادیابی دانش اموزان به عنوان آینده سازان کشور هستند غفلت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امروز شاهد نوع جهش یافته ویروس کرونا در دنیا هستیم که همین سبب نامعلوم بودن زمان نابودی این ویروس شده است بنابراین باید آموزش حضوری در دستور کار باشد زیرا با آموزش مجازی نه فقط خانواده‌ها خود دانش‌آموزان نیز آسیب دیده‌اند زیرا این نوع آموزش مجازی بربلوغ اجتماعی، انضباط، فعالیت جمعی و عواطف دانش‌آموزان تاثیر منفی گذاشته و حتی سبک زندگی دانش‌آموزان را نیز تغییر داده است.

دری نجف آبادی بیان کرد: سیاست آموزش حضوری در سطح ملی باید اجرایی شود چراکه اجرای آن به تنهایی در استان آسیب‌هایی را به همراه دارد بنابراین اجرای سیاست آموزش حضوری دانش آموزان در کل کشور باید تعمیم داده شود.

امام جمعه اراک عنوان کرد: آموزش و پرورش حضوری با آموزش در فضای مجازی قابل مقایسه نیست و باید با برنامه‌ریزی دقیق و منظم، اصل را بر آموزش حضوری قرار داد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...